Як почати їздити на машині.

Процес навчання в автомобільних школах швидкоплинний, і курсанти встигають придбати тільки початкові знання та навички їзди, але не досвід. Тому новоспечені водії в більшості можуть наробити чимало помилок і для того щоб почати їздити на машині слід засвоїти кілька нескладних правил, які суттєво допоможуть недосвідченому новачкові за кермом і вироблять у нього правильний стиль їзди.
Інструкція
1
При можливості їздите перший час разом з досвідченим водієм. Підказуючи, він передасть свій досвід. Прислухайтеся до його порад, але не захоплюйтеся при цьому. Його усталені навички і прийоми водіння можуть бути і неправильними. Тому тверезо оцінюйте поради і намагайтеся виробити свій стиль водіння, близький до правильного.
2
Перший час намагайтеся їздити вдень. Рух в темний час доби - складний процес, що вимагає досвіду і майстерності від водія. З цієї ж причини намагайтеся уникати їздити в дощ, ожеледь, снігопад та іншу негоду. Якщо початок їзди доводиться на весну, осінь або зиму, заздалегідь підготуйте і встановіть відповідну сезону гуму.
3
Уникайте їздити на машині в години пік і в пробках. Краще перечекати годинник перевантаженості доріг на роботі, а вранці встати раніше. Виберіть собі маршрут з мінімальною кількістю розворотів, поворотів наліво і виїздів з другорядної дороги. Вивчіть цей маршрут досконально і намагайтеся перший час слідувати йому.
4
Намагайтеся не перенапружуватися за кермом. Початківці водії при перевтомі починають робити помилки, які можуть привести до виникнення аварій. Здійснюйте якнайбільше коротких, але частих поїздок. Також не розвивайте високих швидкостей і не виїжджайте на магістралі і швидкісні траси.
5
Підберіть собі зручний одяг та взуття, не стискує рухів, і намагайтеся їздити тільки в ній. Перешкоди при управлінні тільки завадять початківцю водієві і можуть відвернути від керування автомобілем. Багато хто відзначає, що проста зміна черевик може зробити управління машиною некомфортним.
6
Не намагайтеся об'їжджати всі ями на дорогах. Як правило, проблеми з постраждалою підвіскою виявляються менш серйозними, ніж наслідки ДТП. Краще сконцентруйтеся на виконанні маневрів. Об'їжджаючи яму зайвий раз переконаєтеся, що збоку немає інших автомобілів.
7
Намагайтеся паркуватися подалі від інших машин. Недосвідчені водії часто здійснюють дрібні аварії на стоянках. Заздалегідь продумуйте маневри при паркуванні і ставте машину так, щоб виїжджати зі стоянки заднім ходом. Постійно тренуйтеся у виконанні паркувальних маневрів, як переднім, так і заднім ходом на безпечному майданчику. Для цього виберіть безлюдне місце, встановіть порожні пляшки та вправляйтеся.
8
Проявляйте терпіння за кермом. Часто складні ситуації, в які потрапляють новачки, виникають через невміння швидко рушати. Відпрацюйте цей маневр до автоматизму на тій же безлюдній майданчику. Не нервуйте. Якщо двигун зненацька заглох, включите «аварійку» і спокійно заведіть мотор знову. Якщо це сталося на світлофорі, дочекайтеся наступного зеленого сигналу і почніть рухатися по ньому.
Корисна порада
Час придбання потрібного водійського досвіду різне для всіх. Орієнтуйтеся на цифру в 10 000 кілометрів. Зазвичай після цього пробігу більшість набувають досвіду і перестають поводитися на дорозі як новачки.