Як навчитися грати в хокей.

Хокей - одна з найпопулярніших командних спортивних ігор в світі. А в північних країнах так і просто №1. І, як і інші, вона має свої особливості.
Вам знадобиться
  • ковзани, ключка, шолом, щитки
Інструкція
1
Екіпіровка.Всё, звичайно, залежить від того, наскільки професійно ви хочете освоїти цю гру. Але шайба і ключки, в будь-якому випадку, будуть практично однакові за вагою, тому дуже существенен тут питання защіти.Стоіт Чи купувати повний набір хокейних обладунків - вирішуйте самі, але шолом є скоріше обов'язковим атрібутом.Шлеми бувають з сітчастою маскою, з захисний склом, або не мають ні того, ні іншого, і прикривають тільки голову, але не обличчя. Вибиті зуби, синці і фінгали в цій грі - явище часте. Так що краще буде шолом з маской.Конькі, зрозуміло, купити потрібно хокейні. Чи не бігові і не фігурні - НЕ переплутайте, вони відрізняються не тільки назвою! Зверніть увагу на розмір - це особлива взуття. Вам потрібно буде під них одягати шкарпетки, тому не беріть розмір впрітик.Клюшку слід вибирати по росту - до підборіддя, або, в крайньому випадку, відпиляти зайву частину вже потім, удома.
2
Купили, одягли, подготовілісь.Виходім на лід. Вмієте кататися - великий плюс. Ні - доведеться осягати все з азів. Спочатку без ключки. Просто намагаємося відчути лід, набратися впевненості. Тренуємо основні рухи: розгін, гальмування, віраж. Якщо є досвід катання на роликових ковзанах, то він вам поможет.На перший раз не слід навантажувати понад міру, інакше потім будуть боліти ноги. З часом це пройде.
3
Робота з шайбой.Научітесь правильно тримати ключку, виберіть руку, яка виконуватиме основні робочі рухи при контролі і кидку шайби, подумайте над найбільш зручним для вас хватом: чи буде зверху ліва рука або правая.Потреніруйтесь бігти з шайбою на гаку, ведучи і перекладаючи её.Существует два типу кидка: кистьовий і з розмаху (або із зручною боку). Власне, вже з назв зрозуміло, як вони виробляються.
4
Нарешті, можна згадати і про силових прийомах - без них в серйозному хокеї високого рівня нікуди. Причому важливо як вміти їх застосовувати, так і грамотно від них ухилятися. Але для простої гри з друзями зайві травми ні до чого, тому проста боротьба плече в плече і невеликі поштовхи можуть бути оптимальним, безпечним варіантом.
Колись значок спортсмена-розрядника чи не прирівнювався до медалі або навіть до ордена. Ним пишалися, його носили напоказ, його берегли як справжню коштовність. В наш час, коли навіть звання заслуженого майстра спорту стало чимось буденним і особливих емоцій у оточуючих не викликає, «якийсь» перший розряд не привертає уваги. Але як спортивне поняття продовжує існувати. Наприклад, в хокеї.

Розряд, ще розряд

Як свідчить Майстер спорту, в хокеї з шайбою, або просто хокеї, існують три дорослих розряду, що присвоюються за досить локальні досягнення на льоду гравцям, ще не одержали статусу професіоналів і поки не виступаючим на рівні чемпіонату Росії.
Все найзнаменитіші російські хокеїсти-професіонали закінчували і отримували свої перші спортивні розряди і нагороди, тренуючись і граючи не лише в аматорських і дворових клубах, але і в командах дитячо-спортивних шкіл.
Так, щоб мати можливість володіти найнижчим, третім розрядом, хокеїсти-аматори повинні провести і виграти в складі команди не менше шести поєдинків у першості району. Для отримання другого розряду гравцям необхідно зайняти перший рядок таблиці регіонального турніру за участю не менше п'яти команд. Нарешті, для виконання нормативу першого розряду здобувачі повинні не тільки вміти грати в хокей, але і виступати в чемпіонаті своєї республіки за участю не менше восьми команд.

В хокей грають справжні професіонали!

Найбільш реальним способом стати спортсменом-розрядником для юного шанувальника шайби і ключки є багаторічна навчання в одній із спеціалізованих шкіл і виступ в офіційних дитячо-юнацьких всеросійських змаганнях.
Капітан збірної Росії з хокею на Олімпіаді-2014 Павло Дацюк на початку 90-х закінчив Єкатеринбурзькую хокейну школу« Юність », після чого перейшов у доросле команду« Динамо- Енергія »і отримав запрошення до збірної країни.
Третій спортивний розряд дівчатам і юнакам-жоккеістам вручається за: 1-е місце в першості країни серед команд віком до 15 років; 3-е місце серед команд до 16 років; 7-8-е - серед команд до 17 і 18 лет.Второй розряд вручається за: 2-е місце серед команд до 16 років; 5-6-е - серед команд до 17 і 18 лет.Первий розряд вручається за: 1-е місце серед команд до 16 років; 2-4-е - серед команд до 17 і 18 лет.Добавім, що першорозрядниками можуть стати також хокеїсти, які виграли першість суб'єкта Російської федерації (крім Москви і Санкт-Петербурга) в віці до 18 років, першість федерального округу, Москви і Санкт- Петербурга у віці до 17 років або стали другими в такому ж турнірі команд до 18 років. Також перший розряд присвоюється хокеїстам, виступаючим в дорослому чемпіонаті Росії, але зіграв там менше 50% офіційних матчів.