Як прокачати скутер.

На скутерах зазвичай застосовується гідравлічний привід гальмівних механізмів, що вимагає періодичної прокачки. Зазвичай при попаданні повітря в гідропривід гальма починають погано спрацьовувати і навіть відмовляють, а це небезпечно для руху. Усувається повітря прокачуванням гальм скутера. Операцію бажано виконувати з помічником.
Вам знадобиться
  • - гальмівна рідина;
  • - гумовий шланг;
  • - ємність для збору рідини;
  • - набір гайкових ключів
Інструкція
1
Перед прокачуванням гальм вимийте скутер, звертаючи увагу на гальмівні клапани і резервуар гальмівної рідини. Останній виглядає, як чорна коробка і розташований на кермі під облицюванням. Це запобігатиме потраплянню бруду і пилу в гідравлічну лінію і виникнення нових проблем з гальмами.
2
Перевірте рівень гальмівної рідини по оглядового віконця в резервуарі (чорної коробочці). Для цього зніміть потрібні деталі облицювання і дістаньтеся до резервуара. Якщо він не має оглядового віконця, відкрийте кришку на резервуарі. При недостатньому рівні рідини долийте її до верхньої позначки.
3
Знайдіть гальмівний циліндр в районі колеса на вилці неподалік від гальмівного диска. На цьому циліндрі знайдіть клапан, прикритий гумовим ковпачком, і відкрийте ковпачок. На штуцер клапана надіньте гумовий шланг відповідного діаметру так, щоб він сидів досить щільно і не злетів під тиском рідини. Вільний кінець шланга опустіть в підходящу літрову ємність з налитої в неї до половини гальмівною рідиною.
4
Натисніть важіль гальма до упору і затримайте його в цьому положенні. При цьому ключем потрібного розміру відверніть клапан випуску повітря доти, поки з нього по шлангу не почне виходити гальмівна рідина разом з бульбашками повітря, що потрапив в гальмівну рідину. Як тільки рідина перестане виходити, відпустіть важіль гальма і через 1-2 секунди натисніть знову. Повторюйте натискання доти, поки бульбашки повітря не закінчаться.
5
Слідкуйте за рівнем гальмівної рідини в резервуарі. Як тільки рівень знизитися до нижньої відмітки або до 2/3 від обсягу резервуара, доливайте рідину до верхньої позначки. Якщо упустите момент долива, повітря може знову потрапити в гідравлічну лінію, і процедуру потрібно буде повторювати. Марку гальмівної рідини застосовуйте тільки рекомендовану виробником. З'ясуйте це в інструкції до скутера. Уникайте змішування рідин різних марок або виробників. Якщо збираєтеся використовувати нову марку, попередньо злийте стару.
6
Після закінчення процедури загорніть до упора клапан випуску повітря і тільки після цього зніміть з нього шланг. Ще раз перевірте рівень гальмівної рідини в резервуарі і долийте при необхідності. Закрийте резервуар і встановіть назад всі зняті деталі облицювання. Рідина з ємності після відстоювання і фільтрації можна використовувати знову.