Як побудувати будинок на схилі.

Якщо вам під будівництво будинку дісталася ділянка зі схилом, крутизна якого перевищує 15% або навіть 20%, не засмучуйтеся. У вас з'явилася чудова можливість побудувати багатоярусний будинок з терасами.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - шліфмашина;
  • - будівельні інструменти;
  • - георешітки;
  • - нетканий геотекстиль;
  • - камені;
  • - обраний для зведення стін будівельний матеріал;
  • - розчин для кладки каменів.
Інструкція
1
Дослідіть грунт на схилі, призначеному для будівництва. Перевірте, чи немає ризику, що під вагою будинку грунт обрушиться.
2
Виконайте необхідне зміцнення схилів, це потрібно для захисту вашого будівельної ділянки від впливу ерозійних атмосферних факторів. Також зміцнення убезпечить майбутній будинок від осідання або затоплення. Почніть з армування грунту.
3
Використовуйте георешітки, щоб армувати грунтовий схил. Георешітки - це стільникові матеріали (досить об'ємні), у яких гнучкі осередки заповнені яким-небудь насипним матеріалом (наприклад, грунтом). Вони забезпечують для підстави схилу надійну фіксацію.
4
Також укладіть нетканий геотекстиль, щоб розділити шари схилу і забезпечити водовідвід (грунтових, осадових або талих вод).
5
Встановіть тераси, які зміцните підпірними потужними стінками і з'єднайте сходинками між собою. Як правило, опорні багатоярусні стіни виконують із каменів. Якщо нахил рельєфу перевищує 15%, то встановіть підпірні стінки так, щоб в паралельних рядах каменів не збігалися поздовжні шви.
6
Викладіть стіну красивими каменями, заздалегідь відшліфованими, особливо в тому випадку, якщо вона буде виконувати декоративну функцію. Найчастіше це і є основна стіна, яка є продовженням фундаменту і підставою стін будинку .
Зверніть увагу
Пам'ятайте, північна сторона сама несприятлива для будівництва будь-якої будівлі, а тим більше, якщо з північної сторони розташований схил, на якому потрібно будувати будинок. В цьому випадку розташуйте будівлю посередині схилу (приблизно), так щоб бути ближче до західного кордону.
Корисна порада
Щоб полегшити земельні роботи або процес з прокладання каналізації, а також споруду цокольного поверху, вибирайте найвищі і сухі точки ділянки. При цьому фундамент не буде піддаватися значному впливу вологи. Якщо поставити будинок на самій піднесеній точці схилу, то з'явиться можливість направити поверхневі води вниз для поливу.