Як побудувати будинок на палях.

Якщо вам необхідно побудувати будинок в терміновому порядку, але при цьому ви хочете зберегти якість фундаменту і заощадити на його облаштуванні, то ваш вибір - гвинтові палі. Не доведеться чекати, коли зійде сніг і просохне грунт.
Вам знадобиться
  • - рівень;
  • - спеціальний ручний загвинчують ключ;
  • - прилад, який визначає наявність електричного кабелю (при установці паль в міських умовах);
  • - ватман, олівець, лінійка;
  • - різні комплектуючі: ексцентрик, перехідник, комплект зменшення діаметру, клемне кільце та інші деталі.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для паль, які будете занурювати, і розрахуйте міцність ростверку, а також несучу здатність у грунту.
2
Далі розрахуйте самі гвинтові палі і визначте для підстави фундаменту несучу здатність.
3
Складіть креслення, який повинен виглядати наступним чином: лита сталева труба, нижня частина цієї труби - спеціальної конфігурації лопать. Нижня частина цієї лопаті повинна нарізати грунт, в той час як верхня частина повинна його ущільнювати.
4
Розмітьте площа плями для забудови (тобто перемножте ширину - по фасаду червона лінія - і глибину - лінія по боковому фасаду) і встановіть гвинтові палі, які занурюйте механічним або ручним способом. Установка вручну економічніша, необхідний лише спеціальний ключ для ручного загвинчування.
5
Занурюйте гвинтові палі тільки в строго вертикальній площині. Якщо установку виробляєте в міських умовах, то в першу чергу визначте, де прокладений електричний кабель.
6
Занурите решта палі, не забувайте звіряти відстань між ними за кресленням. Вирівняйте до необхідного рівня палі і забетонують їх порожнини. Змонтуйте оголовки, після чого обв'яжіть все металевим швелером (профілем) або брусом.
Зверніть увагу
Обов'язково враховуйте при будівництві клімат регіону, так як при заниженій температурі палі деяких типів можуть деформуватися, що відіб'ється на всьому фундаменті (його несучої здатності).
Корисна порада
Так як ви встановлюєте палі на досить значній відстані один від одного, а це приблизно 3 метри, побудований будинок цілком може дати нерівномірне осідання. Щоб уникнути цього, розраховувати гвинтові палі необхідно з урахуванням тих навантажень, які споруджуваний будинок дає безпосередньо на палі. Наприклад, враховуючи кранові навантаження і вітрову силу, розрахункове навантаження необхідно збільшити на 20%.