Як в'язати ромбики.

ажурних ромбиками можна прикрасити низ пов'язаних на спицях спідниці або блузки. Ними можна виконати і весь виріб - наприклад, легку кофтинку. Нерідко ромбики є і елементом багатобарвного жаккардового візерунка. В'яжуться вони різними способами, однак принцип виконання однаковий в обох випадках.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання;
  • - спиці по товщині ниток.
Інструкція
1
Згадайте, що такий ромб. Це геометрична фігура, у якої всі сторони рівні і попарно паралельні. У застосуванні до в'язання це означає, що при виконанні елементу необхідно спочатку додавати з обох сторін однакова кількість петель, а потім, в тій же послідовності, збавляти.
2
Порахуйте, скільки петель потрібно набрати. Прикиньте, з якого їх кількості складатиметься найширша частина ромбика. Краще, якщо число буде непарним. Для виконання зразка з одним ромбиком додайте до цієї кількості ще кромочние. Вони в освіті візерунка не беруть участь. Таким чином, для одного ромбика з 9 петель вам потрібно набрати 11, для елемента з 11 петель - 13 і т.д.
3
Зв'яжіть зразок з щільним ромбиком. Запам'ятайте, де буде його середина. Це 5, 7 і 9 петля. Можна відзначити це місце вузликом іншого кольору. Зніміть кромочную і пров'яжіть до середньої петлі виворітними. Саму центральну петлю зробіть лицьовій, потім зв'яжіть стільки ж виворітних, скільки їх було в першій половині ромбика. Наприклад, для фігури з 9 петель виконайте після кромочної 4 виворітних, 1 лицьову і знову 4 виворітних. Другий ряд і всі парні виконуйте по малюнку.
4
З третього ряду почніть додавати лицьові петлі. Початкових виворітних в'яжіть на 1 менше. Тобто для 9 петель другий ряд виглядає як 3 виворітні, 3 лицьові, 3 виворітні. В п'ятому ряду лицьову частину ромбика збільште ще на 2 петлі. Схема його така: 2 виворітні, 5 лицьових, 2 виворітні. В сьомому ряду у вас залишаться по одній виворітного з кожного краю, а в дев'ятому - всі петлі будуть лицьовими. Якщо ж найширша частина елемента складається з більшої кількості петель, зв'яжіть ще кілька рядів, збільшуючи в кожному непарному кількість лицьових петель на 2 і, відповідно, зменшуючи число виворітних.
5
звужується частини ромбика в'яжіть, зменшуючи число лицьових петель з обох сторін у кожному непарному ряду. Тобто, у випадку зі схемою з 9 петель 11 ряд виглядатиме як 1 виворітна, 7 лицьових, 1 виворітна. Зменшуйте кількість лицьових петель, поки не залишиться одна. Жакардові ромбики в'яжуться за тією ж схемою, тільки замість виворітних і лицьових вважайте петлі одного й іншого кольору.
6
Ажурні стовпчики можна в'язати, злегка видозмінивши цю ж схему. Точно так же знайдіть центральну петлю. В'яжіть ряд, поки до неї залишиться 2 петлі. Пров'яжіть їх разом, зробіть накид, зв'яжіть центральну петлю лицьовій і зробіть ще один накид, а наступні 2 петлі пров'яжіть разом. Для ромбика з 11 петель схема першого ряду виглядає так: 3 петлі лицьові або виворітні, 2 разом, 1 накид, 1 лицьова, 1 накид, 2 разом, 3 лицьові або виворітні (як на початку ряду).
7
Парні ряди в'яжіть по малюнку, пров'язуючи накиди виворітними. У третьому ряду у вас вийде 2 лицьові або виворітні, 2 разом, 1 накид, 3 лицьові, 1 накид, 2 разом, 2 лицьові або виворітні. Якими петлями в'язати початок і кінець ряду - залежить від вас. Головне, щоб вони були однаковими.
8
Дов'язати до середини ромбика, почніть збавляти лицьові петлі в його середині. Робіть це точно так само рівномірно, з обох сторін, до першого накиду і після другого.
Корисна порада
Якщо ви хочете пов'язати цілий ряд з ромбів, помножте кількість, потрібне для одного елемента, на їх загальну кількість. Додайте до цього числа ще по 1 петлі на з'єднання (наприклад, для трьох ромбів з 9 петель вам потрібно набрати 9х3 + 2 петлі, тобто 29 без кромок).