Як в'язати декількома квітами. в'язати кольорові ромби спицями.

Різнокольорові смужки завжди в моді. Вони актуальні і для жіночого, і для чоловічого та особливо для дитячого одягу. До того ж, зміна кольору оптимізує і сам процес в'язання. Величезне полотно лицьовій або виворітного гладі в'язати смугастим набагато веселіше.
Вам знадобиться
  • 2-3 клубка ниток різних кольорів однакової товщини, спиці, вміння набирати петлі, поняття кромочної петлі, вміння в'язати лицьові і виворітні петлі, в'язати панчішної в'язкою, вміння закривати петлі.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб в'язання кількома квітами - горизонтальні смуги. Розкладіть перед собою клубки. Які поєднання наявних кольорів здаються вам найбільш вдалими? Припустимо, у вас жовта, оранжева і зелена пряжі. Можна чергувати: жовта - помаранчева - зелена, потім знову жовта - помаранчева - зелена і т.д. А можна інакше: жовта - помаранчева, жовта - зелена, знову жовта - помаранчева і жовта - зелена.
2
Розглянемо перший варіант. Наберіть необхідну кількість петель першим кольором і пров'яжіть 4 ряди панчішної в'язкою. Приберіть клубок першого кольору в пакет або іншу ємність так, щоб не вивалився.
3
Наступний ряд почніть нитками другого кольору. При цьому кромочную не знімав, а пров'яжіть новим кольором. Зв'язавши 4 ряди панчішної в'язкою нитками другого клубка, приберіть його в інший пакет.
4
Наступні 4 ряди в'яжемо нитками третього кольору і теж прибираємо клубок в окремий пакет. Тепер повертаємося до першого кольором і в'яжемо наступні 4 ряди. Потім 4 ряди - другим, 4 ряди - третім і т.д.
5
Щоб перехід від кольору до кольору був чітким, вводити нову кольорову нитку бажано в особовому ряду.
6
Щоб перехід до іншого кольору був більш опуклим, можна зв'язати перший ряд нової шматки не лицьовими, а виворітними. Далі продовжити панчішної в'язкою за схемою.
7
Різнокольорові смуги можна в'язати не тільки по лицьовій гладі, а й іншими візерунками, а також в поєднанні смуг і різних візерунків. Якщо смуги дуже широкі, краще обрізати нитки по закінченні кожної смуги. А кінці ниток потім маскувати.
8
Кольорові смужки можуть бути і вертикальними. Кожна смужка в'яжеться від свого клубка. На стику кольорів нитки переплітаються між собою певним чином, щоб не виникло дір. Так на лицьовій стороні, перед початком в'язання смуги іншого кольору, нитки обох клубків беруть в ліву руку і перехрещують рухом на себе.
9
На виворітного стороні вироби в даному випадку нитки перехрещують рухом від себе.
10
Для в'язання кольорових клітин використовують нитки контрастних кольорів. Число петель має ділитися на 8, плюс 3 для симетрії і 2 кромочні. Наберіть для зразка 21 петлю зі світлих ниток. 1-ий і 2-ий ряди (світла нитка): всі петлі лицьові.
11
3-ий і 5-ий ряди (темна нитка): * 3 лицьові, 1 зняти, чи не пров'язуючи (нитка за роботою), 1 лицьова, 1 зняти, чи не пров'язуючи (нитка за роботою), 1 лицьова, 1 зняти, чи не пров'язуючи (нитка за роботою) *, 3 лицьові, 1 виворітна.
12
4-ий і 6-ий ряди (темна нитка): 3 виворітні, * 1 зняти, чи не пров'язуючи (нитка перед роботою), 1 виворітна, 1 зняти, чи не пров'язуючи (нитка перед роботою), 1 виворітна, 1 зняти, чи не пров'язуючи (нитка перед роботою) *, 4 виворітні. В'язання повторюють з 1-ого ряду.
Зверніть увагу
Перш ніж в'язати декількома квітами цілу річ, зв'яжіть зразок. Виперіть його, отпарьте - так ви вбережете себе від сюрпризів. Але найголовніше в в'язанні декількома квітами - стежити, щоб протягання ниток на вивороті вироби не стягували полотно. Провисати вони теж не повинні.
Корисна порада
Щоб вив'язати складніші різнокольорові візерунки або панно, необхідна точна схема малюнка. Її можна виконати на папері в клітку, де кожен колір позначте певним значком. Також можна розфарбувати малюнок у задуманої колірної гамі.