Як знайти системного адміністратора.

Для функціонування великого підприємства необхідна локальна обчислювальна мережа. Крім цього, робота його підрозділів може мати на увазі вихід в глобальні мережі. У цих випадках вам необхідно знайти хорошого системного адміністратора. Однак, зробити це дуже непросто, оскільки важко оцінити його професіоналізм, не володіючи для цього достатніми спеціальними знаннями.
Інструкція
1
Дайте оголошення в інтернет і ЗМІ про відкрилася вакансії. Але найкраще, звичайно, попросити співробітників і своїх знайомих, щоб вони порекомендували такого фахівця, оскільки від нього безпосередньо залежить безперебійна робота вашої комп'ютерної системи. Не варто економити на цій штатній одиниці і, можливо, навіть є сенс піти на те, щоб «перекупити» системотехніка, який вже працює на іншому підприємстві.
2
Приймаючи на роботу людину без рекомендацій, не знайомої нікому, ви сильно ризикуєте. Попросіть у кандидата відгуки з попередніх місць роботи. Це нормальна практика, якщо ви не хочете ризикувати безпекою, в тому числі і інформаційної, вашої робочої мережі. Запросіть когось із знайомих фахівців - системних адміністраторів поспілкуватися з кандидатом і оцінити якість його знань і навичок.
3
У тому випадку, коли ваша компанія невелика і комп'ютерна мережа невелика, то після налагодження устаткування постійна присутність системотехніка на робочому місці вже не буде потрібно. Тоді є сенс оформити його на половину ставки, за тієї умови, що це грамотний і високопрофесійна людина, що вже має роботу і не бажаючий її втрачати.
4
Якщо комп'ютерна мережа на вашому підприємстві велика, то такого фахівця необхідно оформляти на повну ставку. Навіть якщо ніяких збоїв у її роботі не буде, вам не повинно здаватися, що системотехнік на робочому місці нічого робити. Хороший спеціаліст тим і вигідний, що саме він забезпечує її безперебійну роботу і нормальне функціонування, що не змушуючи користувачів втрачати робочий час в очікуванні усунення будь-яких технічних чи програмних неполадок.
5
Крім спеціальних знань, якими повинен володіти хороший системний адміністратор, він обов'язково повинен бути надійним, відповідальним і пунктуальним людиною. Без цих якостей, навіть володіючи високою кваліфікацією, людина, від роботи якого залежить успіх діяльності вашого підприємства, що не буде вам особливо корисний і може принести відчутні збитки. Читаючи рекомендації і спілкуючись з кандидатами на співбесіді, відзначте для себе наявність цих якостей.
Корисна порада
Якщо не знайшлося людини з рекомендаціями, то беріть хоча б з досвідом роботи і оформляйте його обов'язково з випробувальним терміном. Помилки, які можуть допустити недосвідчені новачки, також можуть обійтися вам «в копієчку».