Як знайти абсолютну вологість повітря.

Абсолютна вологість - ця маса водяної пари, яка знаходиться в одиниці об'єму цього газу, простіше кажучи, це щільність водяної пари. Залежно від температури ця величина може змінюватися. Її можна виміряти, отримавши точку роси або розрахувати через відносну вологість.
Вам знадобиться
  • - ртутний термометр;
  • - герметичний посудину;
  • - таблиця залежності насиченої водяної пари від температури;
  • - психрометр.
Інструкція
1
Для безпосереднього вимірювання вологості, відберіть пробу повітря в герметичний посудину і починайте охолоджувати його. При певній температурі на стінках посудини з'явиться роса (пар конденсується), запишіть значення температури, при якому це станеться. За спеціально таблиці знайдіть щільність насиченого пара при тій температурі, що він конденсировался. Це і буде абсолютна вологість повітря, проба якого відбиралася.
2
Візьміть чутливий ртутний термометр, обмотайте пляшечку з ртуттю тканиною. Зніміть з нього свідчення після того, як він прийде в температурну рівновагу з навколишнім повітрям. По таблиці визначте щільність насиченого пара при температурі, яку показує термометр. Це і буде абсолютна вологість , але значення буде не дуже точним.
3
Розрахуйте абсолютну вологість при відомій відносній вологості. Ця величина вимірюється у відсотках і показує, у скільки разів реальна щільність водяної пари в повітрі менше насиченого при даній температурі. Для визначення абсолютної вологості виміряйте температуру повітря. Потім, за таблицею щільності насиченого пара знайдіть цю величину для виміряної температури. Щоб знайти абсолютну вологість , відносну вологість ? помножте на щільність насиченого пара при даній температурі? н і поділіть на 100% (? = ? н/100%).
4
Приклад Відносна вологість при температурі 20? С становить 45%. Щоб отримати абсолютну вологість , знайдіть щільність насиченого водяної пари при температурі 20? С, яку має повітря. Ця величина становить 17,3 г/м ?. Після цього застосуйте формулу для розрахунку абсолютної вологості? = 45? 17,3/100 = 7,785 г/м ?. Це і буде абсолютна вологість повітря.
Корисна порада
Якщо відносна вологість повітря невідома, виміряйте її за допомогою спеціального приладу, який називається психрометр.