Як захиститися від кліща.

Кліщі - маленькі і небезпечні паразити, що живуть в лісових і лісопаркових зонах Росії. Вони є переносниками бореліозу та енцефаліту - серйозних інфекційних захворювань, що несуть загрозу здоров'ю і життю людини. Активізуються ці комахи навесні і в першій половині літа. Кращим способом уникнути зараження є захист від кліща.
Інструкція
1
Плануючи вилазки в ліс, на дачу або прогулянку в парку, надягайте такий одяг, під яку кліща м буде нелегко проникнути. Це можуть бути куртки або плащі з довгими рукавами, високі черевики на шнурівці або чоботи, щільно облягає голову головний убір. Вітаються манжети, облягаючі зап'ястя, застібки на блискавках. На шию пов'яжіть шарф.
2
Якщо ваша дача розташована в лісовій зоні, з метою захисту від кліщів викошуйте високу траву і газони. Або обробляйте територію спеціальними засобами - акарицидами. У спеціалізованому магазині вам можуть запропонувати такі препарати, як «Ціфокс», «Бриз», «Альфатрін», «Таран», «Акарітокс», «Сіпаз супер» та ін. Ці засоби випускаються в гранулах і в рідкому вигляді. Ефективніше - последніе.Скашіваніе трави знизить ризик нападу кліщів і в тому випадку, якщо ви прийшли в ліс на відпочинок і розбили табір на галявині.
3
Використовуйте репеленти - спеціальні хімічні засоби, які відлякують або паралізують кліщів. В аптеці або в магазині побутової хімії ви можете придбати популярні вітчизняні репеленти «Дефі-Тайга», «Рефтамід максимум», «Галл-РЕТ» та інші. Також користуються попитом італійський «Офф! Екстрім »і словацький« Біба ». Ці засоби хороші тим, що їх можна наносити і на шкіру (на відкриті ділянки), і на одежду.В продажу існують і спеціальні препарати для дітей. Наприклад, «Біба-гель», «Камарант», «Піхтал», «Ефкалат» і др.Прі застосуванні хімічних засобів особливо ретельно обробіть брюки, бо саме до них кліщі чіпляються найчастіше. Ви вчините розумно, якщо заправите штани в чоботи або черевики. Зверніть увагу, щоб одяг щільно прилягала до тіла в зоні манжет, коміра і пояса. Обробіть ці місця репелентом.
4
Зробіть профілактичне щеплення проти кліщового енцефаліту. Для цього зверніться у прищеплювальний кабінет медичного закладу, до якого ви прикріплені. У наш час існують ефективні інактивовані вакціни.Профілактіческім дію має також імуноглобулін, однак при одноразовому введенні його дія продовжується недовго - один місяць.
Зверніть увагу
Широко поширена думка, що кліщі мешкають на деревах, звідки і зістрибує на людей, реагуючи на тепло. Це не так. Кліщі живуть у грунті, вони виходять з неї з настанням тепла і піднімаються на траву, іноді на чагарники, висота яких не перевищує півтора метрів. Дерева - це не їх рівень.