Як тримати вагу в нормі.

Щоб позбутися кількох зайвих кілограмів, багато роблять справжній подвиг. Відмова від улюблених продуктів і виснажливі тренування в спортзалі, звичайно, призводять до бажаного результату, але після їх припинення нерідко вага знову повертається до колишнього значення. Щоб підтримувати його на досягнутому рівні, дотримуйтесь ряд простих, але ефективних правил.
Інструкція
1
Пийте достатню кількість води (8-10 чашок в день). Для нормальної роботи нирок і активного обміну речовин воду краще пити за 10-15 хвилин до прийому їжі. Тоді під час їжі ви будете почувати достатню насиченість.
2
Їжте 5 разів на день. Три прийоми їжі повинні бути повноцінними, а два - низькокалорійними перекушуваннями.
3
Замініть звичні тарілки і чашки на маленьку посуд темних відтінків. Дієтологи встановили, що такий спосіб дозволяє знизити обсяг споживаної їжі практично в два рази. Зупиніть свій вибір на посуді синього кольору. Червоний, жовтий і оранжевий кольори, навпаки, підвищують апетит.
4
Купуючи продукти в супермаркеті, читайте етикетки, звертаючи увагу на калорійність їжі. Не попадайтеся на хитрощі продавців, що пропонують купити два тістечок за ціною одного, по можливості обходьте стороною вітрини з солодощами та здобою.
5
Заведіть щоденник і записуйте в нього все, що ви з'їдаєте щодня. Ви тут же помітите, як відмова від вечері позначився на вашій талії, або скільки кілограм ви втратили після відмови від мучного.
6
Якщо ви з'їли зайвого, наприклад, на святі або в гостях, чи не корите себе. Адже дієта повинна приносити задоволення, тому іноді дозволяйте собі розслабитися.
7
Якщо ви більшу частину робочого дня сидите, то через кожну годину робіть 10-хвилинні перерви. Просто встаньте і походіть. Це дозволить прискорити обмінні процеси в організмі, а значить, їжа буде перетравлюватися краще.
8
Якщо ви голодні, чи не перекушуйте. Краще з'їжте суп або салат. Прислухайтеся до свого організму, він підкаже, коли потрібно їсти. Зафіксуйте цей час і далі дотримуйтесь встановленому режиму.
9
Протягом 60-90 хвилин щодня ходіть пішки. Не обов'язково нагулювати такий час за один підхід, розділіть його на 2-3 рази.
10
Під час їжі відмовтеся від перегляду телевізора і читання газет. Не відволікайтеся на сторонні справи, в іншому випадку ви зможете з'їсти значно більше, ніж вимагає організм.