Як надбудувати мансарду.

Освоєння додаткової житлової площі під дахом обіцяє чимало вигод. Облаштування мансарди можна провести дуже швидко і якісно - сучасні технології дозволяють. Якщо немає потреби добудовувати стіни, то всі роботи можуть бути проведені за два-три тижні.
Вам знадобиться
  • - утеплювач,
  • - гідроізоляційні матеріали,
  • - пароізоляція,
  • - віконні комплекти,
  • - матеріали для обшивки і набір інструментів залежно від вибраного матеріалу,
  • - оздоблювальні матеріали.
Інструкція
1
Якщо покрівля занадто низька, акуратно розберіть її, надстройте невисокі стіни. Висота стін не повинна бути великою, інакше це буде вже не мансарда, а другий поверх. Загубляться основні переваги мансарди - простота, швидкість і економічність будівництва. Потім покрівлю зберіть знову. Для зведення стін мансарди використовуйте той же матеріал, з якого побудований будинок.
2
Виконайте теплоізоляційний контур для утеплення мансарди. Контур для теплоізоляції повинен проходити по периметру всього приміщення. Обраний утеплювач потрібно захистити від впливу вологи зовні. З внутрішньої сторони утеплювача прокладете пароізоляцію.
3
Безпосередньо під дахом обладнайте вентиляційний отвір. Як правило, утеплювач прокладають між кроквами. Місцям примикання утеплювача до балок приділяйте особливу увагу. Особливо ретельно утепляйте торцеву стіну.
4
склити мансарду . На горищах, як правило, вікна не передбачені. Є два способи установки вікон в мансардах. Перший спосіб - установка вікон безпосередньо в площині покрівлі. Другий спосіб - установка вертикальних вікон на скатах, в «шпаківнях» (виступаючих коробках). Самостійно встановіть вертикальні вікна тільки в тому випадку, якщо такі «шпаківні» вже є.
5
Новачкам набагато простіше встановити вікна в площині покрівлі. Такі конструкції надійні, їх легше утеплити і облаштувати гідроізоляцію. Вони зручні ще й тим, що пропускають набагато більше світла і тепла в мансарду . В даний час ринок мансардних вікон пропонує готові комплекти. В таких передбачений захист від шуму, гідроізоляція, відкоси, іноді навіть ролети, штори або жалюзі. Але термін служби такого вікна-комплекту залежить від якості монтажу, тому строго дотримуйтеся інструкції.
6
Виконайте оздоблювальні роботи. Оздоблення проводиться практично так само, як і в будь-якому іншому приміщенні. Особливою є тільки форма стелі. Крокви знизу «зашийте» в матеріали залежно від майбутніх інтер'єрних рішень. Можна залишити крокви відкритими.
7
Обшивку у випадку з відкритими кроквами розташуйте вище. Ідеальний варіант - дерево. Воно не вимагає подальшої обробки. Також для внутрішньої обшивки можна використовувати гіпсокартонні листи, ДСП, гіпсоволокнисті листи, ДВП. Для фарбування використовуйте водоемульсійні фарби, які легко миються, не вигорають, швидко висихають. Можна наклеїти і традиційні шпалери.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете зробити мансарду житловий, потурбуйтеся не тільки про якісне її утепленні, а й про опалення, адже це одне з найхолодніших місць в будинку.
Корисна порада
Проблеми з якістю теплоізоляції і наявністю щілин допомагають вирішити матеріали, що мають пружні зовнішні краї. Вставлений в каркас утеплювач розпрямляється і дуже щільно примикає до напрямних.