Як поставити буржуйку.

Піч-буржуйка отримала це невтішне найменування за «ненажерливість» і неефективність - дров йшло багато, а тепло випаровується майже відразу. Проте і зараз цю грубку використовують для обігріву приміщень, якщо немає іншого виходу.
Інструкція
1
Для виготовлення буржуйок використовується чавун або нержавіюча сталь. Можна трохи змінити конструкцію печі, щоб підвищити її ККД. Якщо піч прямокутної форми, вам будуть потрібні два сталевих листа шириною, рівній ширині печі, і довжиною приблизно на чверть менше. Один лист приваріть впритул до задньої стінки буржуйки; другий - до передньої, нижче сантиметрів на 50, таким чином, щоб утворився лабіринт для проходу гарячих пічних газів. Відстань між листами залежить від висоти грубки.
2
Якщо піч зроблена у формі циліндра, використовуйте круглі листи. Ображати по дотичній шматки металу на протилежних краях дисків. Тепло утримається довше, оскільки не буде йти в трубу безпосередньо.
3
Встановлюйте піч на цеглу, лист азбокартону або нержавіючої сталі розміром приблизно 50х50 см, щоб випадають вуглинки або іскри не спричинили пожежу. Стіни поруч з пічкою захистіть екраном з нержавіючої сталі або обкласти керамічною плиткою. Варіант з плиткою дешевше і краще з точки зору дизайну.
4
Потім вам потрібно буде зробити димохід. Труба повинна бути зварена з товстостінної сталі, щоб не прогорала від високих температур. Щоб раціональніше використовувати тепло, трубу можна протягнути через всю кімнату.
5
Якщо ви збираєтеся виводити дим через вікно, в листі азбокартону вирізайте отвір, рівне зовнішньому діаметру труби. Вставте цей лист замість скла у верхню частину вікна. Використовувати залізо не варто, тому в морози через нього буде йти тепло з кімнати. Щілини можна закрити глиною або сумішшю глини і вапна.
6
Якщо димар піде через дерев'яну стіну, ізолюйте трубу азбестом, мінеральною ватою або іншим негорючим матеріалом. Стіну можна захистити листом азбестоцементу або нержавіючої сталі.
7
Щоб тепло утримувалося довше, обкласти піч цеглою. Правда, цегла нагрівається повільніше, ніж метал, зате і остигає не так швидко.