Як пофарбувати оцинкування.

Для захисту сталевого листа від корозії його поверхню часто покривають тонким шаром цинку. Однак цинк - хімічно активний метал, він вступає в з'єднання з атмосферним киснем, вологою та іншими речовинами, які можуть міститися в повітрі. Тому оцинкована сталь потребує додаткового захисту - антикорозійне покриття лакофарбовими матеріалами.
Інструкція
1
Перед фарбуванням оцинковка повинна постаріти протягом 1-2 років. Це необхідно для вивітрювання в природних умовах продуктів окислення цинку і освіти міцної цинкової патини. Крім того, під час старіння утворюються шорсткості, завдяки яким фарба буде триматися краще.
2
Оцинкований лист часто покривають мінеральним маслом для захисту під час перевезення і зберігання. Перед фарбуванням видаліть це масло, використовуючи органічні розчинники, наприклад, 5-відсотковий розчин аміачної води. Під час знежирення оцинковки якомога частіше міняйте забруднені інструменти, щоб надійно видалити масляну плівку.
3
Звичайну бруд, що нагромадилася на покритті, можна змивати розчином прального порошку. Залишки розчинника або миючого засобу видаліть чистою водою під напором. Дочекайтеся висихання поверхні.
4
Якщо на поверхні оцинкованого листа є іржа або стара лущиться фарба, зачистите пошкоджені місця дрібнозернистим наждачним папером. Можна також використовувати легку піскоструминну очищення при діаметрі абразиву 200500 мікрон. Намагайтеся не пошкодити при цьому тонке цинкове покриття.
5
Щоб забарвлення була міцною і надійною, оцинкований лист спочатку покривають ґрунтовкою. Для економії краще вибирати грунт і фарбу близьких колірних відтінків - тоді достатньо буде одного шару фарби.
6
Алкідні грунти використовувати не рекомендується, тому смоли, що входять до їх складу, взаємодіють з оксидами цинку і руйнуються. Забарвлення з цієї причини буде нестійкою і недовговічною.
7
Вибирайте спеціальні фарби для оцинкованих поверхонь. У продажу зараз досить широкий асортимент імпортних та вітчизняних лакофарбових виробів. Порівняйте їх характеристики, знайдіть в інтернеті відгуки покупців.
Корисна порада
Фарбу можна наносити пензлем, валиком або розпилювачем. Після нанесення валиком деякі фарби потрібно розрівняти пензлем.