Як виготовити купол.

Найчастіше виготовленням куполів займаються професійні архітектори, дизайнери та будівельники. Але немає нічого неможливого; виготовити покрівлю такої форми можна і своїми руками, заощадивши гроші на роботі фахівців.
Вам знадобиться
  • - болти і гайки різних розмірів;
  • - монтажна стрічка;
  • - саморізи;
  • - електричний лобзик;
  • - дерев'яні дошки.
Інструкція
1
Для початку виготовте ребра для своєї майбутньої покрівлі. Для купола діаметром в три метри необхідно підготувати два види ребер: 35 штук довжиною 88 сантиметрів і 30 виробів довжиною по 77 сантиметрів. В цілому розрахувати необхідну кількість ребер і їх довжину можна, накресливши майбутню конструкцію і визначивши крок таких. Щоб уявити, як виглядає каркас купола, зрозумійте, що кожна його грань - це трикутник. Кілька таких трикутників збираються як конструктор, що дозволяє поступово звужувати конструкцію до верху і отримати кулясту дах.
2
З одного боку кожного ребра зробіть спіл під кутом 45 градусів. Це дозволить швидко і, головне, просто зібрати конструкцію.
3
Пригвинтите грані саморізами, використовуючи при цьому монтажну стрічку на кожну сторону. Можна використовувати також спеціальні конектори, якщо ви віддасте перевагу працювати з металевими трубами замість дощок. Такі сполуки являють собою «вузли», в які вставляють трубки, складові каркас покрівлі. Коннектори можуть бути 4-х, 5-ти, 6-тіконечнимі. Розрахувати необхідну кількість можна, лише накресливши конструкцію.
4
Працюючи з дерев'яними дошками, за допомогою маркера позначте всі довгі і всі короткі грані, щоб не допустити помилку в процесі побудови.
5
По колу відповідної площі розмістіть малі ребра або вже готові грані, з'єднуючи їх так, щоб візуально вийшов круг.
6
Прикріплюйте по дві великі грані у вигляді трикутника, закріплюйте їх вгорі між собою і біля основи малих граней. Зробіть подібні трикутники по всьому колу.
7
З'єднайте конструкцію, яка у вас вийшла. Між кожним із верхніх кутів трикутника потрібно розмістити ще по одній малій грані, завдяки чому у вас повинен вийти ще один з'єднувальний коло, менше попереднього.
8
Ці дії повторюйте знову і знову, нагинаючи великі грані всередину. Якщо ви все робите правильно, то кожен наступний рівень буде трохи звужений.
Зверніть увагу
Переконайтеся, що всі ребра і грані добре закріплені між собою, в іншому випадку купол може бути ненадійним і завалитися. Пам'ятайте, що деталі повинні бути однаковими, інакше покрівля буде перекошеної.
Корисна порада
Чим більше у вас матеріалу, тим більше буде ваш купол. Ви можете розібрати старий паркан або будь-яке інше дерев'яна споруда і зробити з цих дощок ребра і грані купола. Перші два-три яруси можна виконати з прямокутних граней - тоді ви отримаєте повноцінне приміщення з куполоподібної дахом, коли її звуження починатиметься лише у верхніх ярусах, тобто над головою людини.