Як розрахувати електричне навантаження. Як расчитать потужність алюмінієвого проводу.

Розрахунок електричного навантаження виробляється для того, щоб правильно підібрати перетин проводів, з яких буде прокладатися електрична мережа. Якщо всі параметри мережі (напруга, що протікає струм і електричний опір) будуть відповідати один одному, то вона прослужить довго, не буде перегріватися, а значить, не викличе пожежі.
Інструкція
1
Розрахуйте максимальну навантаження на електричну мережу. Для цього визначте максимальну потужність споживачів, які можуть бути одночасно підключені до неї. Потім визначте матеріал провідника, з якого буде робитися проводка. Для цього візьміть краще мідний провід, він має більшу провідність, ніж алюмінієвий і не так швидко перегорає при підвищеному навантаженні.
2
Розрахуйте перетин дроту, необхідне для правильного розподілу навантаження. Для цього сумарну потужність всіх споживачів, яку можна знайти в технічній документації на них, поділіть на номінальну напругу в мережі. В результаті вийде максимальне значення струму, який повинен по ній протікати (I = P/U). Побутові та промислові мережі робляться таким чином, щоб вихідне напруга була однакова на всіх роз'ємах для підключення (розетках).
3
Після визначення максимального викликаного по мережі струму, знайдіть перетин дроту, з якого робиться мережу. Візьміть до уваги, що максимальна щільність струму для алюмінієвого проводу становить 5 А/мм ?, а для мідного - 8 А/мм ?. Встановіть запобіжник номіналом, мінімально перевищує максимальний струм в ланцюзі, щоб уникнути перегоряння провідників в мережі в разі короткого замикання.
4
Приклад Якщо на дачній ділянці потрібно розрахувати електричну навантаження , підсумуйте всі потужності електроприладів, які можуть бути включені в мережу. Освітлення 10 ламп по 100 Ватт (1 кВт), бойлер 4 кВт, холодильник 0,5 кВт, мікрохвильовка 2,5 кВт, більш дрібні побутові споживачі 2 кВт. В сумі отримаєте потужність 10 кВт = 10000 Вт Оскільки в побутовій мережі ефективне значення напруги дорівнює 220 В, розрахуйте максимальний струм в мережі I = 10000/220? 45,46 А. Для пристрою мережі використовуйте алюмінієвий провідник перерізом не менше 45,46/5? 10 мм? або мідний 45,46/8? 6 мм ?. Встановіть запобіжник номіналом не менше 46 А.