Як зв'язати гачком рибку.

Рибка, пов'язана гачком, може бути елементом дидактичного килимка, мочалкою, подушкою або іграшкою. Для такої вироби не обов'язково купувати нитки спеціально. Цілком підійдуть залишки пряжі, які завжди є в шкатулці рукодільниці. Рибку-мочалку можна пов'язати з яскравого синтетичного шпагату.
Вам знадобиться
  • - залишки пряжі, приблизно однаковою по товщині:
  • - гачок відповідного розміру.
Інструкція
1
Розгляньте зображення будь рибки. Ви побачите, що тулуб її являє собою коло або овал. Може воно мати і форму, близьку до трикутника. Плавники і хвіст найчастіше трикутні. З цього і треба виходити при в'язанні. Викрійку можна не робити. Однак для іграшки або подушки вам знадобляться 2 деталі тулуба, причому вони повинні бути однаковими. Тому запам'ятайте або запишіть, в якій кількості ви додаєте петлі.
2
Для елемента дидактичного килимка і для рибки-мочалки зв'яжіть плоский овал. Зробіть ланцюжок з повітряних петель. В коло її замикати не потрібно, вона буде знаходитися посередині овалу. В кінці ланцюжка зробіть 1 петлю на підйом і пров'яжіть ряд простих стовпчиків. У початкову петлю зв'яжіть 3 таких стовпчиків. Поверніть роботу так, щоб наступний ряд в'язати по інший бік ланцюжка.
3
Далі в'яжіть прості стовпчики по спіралі, рівномірно додаючи петлі. Навпаки решт початковій ланцюжка пров'язуйте в один стовпчик 3 або 5, як робили це в першому ряду. У проміжках теж в'яжіть по 2 стовпчики в 1 таким чином, щоб овал залишався плоским. Довяжіте його до потрібного розміру.
4
Щоб зробити рибку-іграшку або подушку, зв'яжіть 2 опуклих овалу. Починайте їх точно так само з ланцюжка. З 3 ряди в кожен п'ятий стовпчик зв'яжіть два. Тулуб не повинно збиратися складками, але має бути достатньо опуклим, щоб вкласти в нього шматок поролону або параплена. Половинки тулуба з'єднайте між собою простими стовпчиками, залишивши невеликий отвір і не обриваючи нитку. Набейте іграшку і закладіть шов.
5
Плавець можна починати в'язати відразу від тулуба. Намітьте його початок і кінець на спині рибки. Пров'яжіть ряд нитками іншого кольору. З другого ряду починайте плавно спускати петлі, щоб вийшов трикутник. Він може бути будь-яким. Наприклад, можна рівномірно збавляти по краях по 1 петлі в кожному парному ряду. Тоді у вас вийде рівнобедрений трикутник. А якщо спереду збавляти по 1 петлі через ряд, а ззаду через 2 - вийде плавник, нахилений до хвоста. На черевці рибки зробіть 1 або 2 плавника. Це можуть бути просто смужки, які теж починаються від тулуба. В'яжіть їх на потрібну довжину без додавання і збавляння петель.
6
Зв'яжіть хвіст. Ця деталь дозволяє проявити фантазію, як ніяка інша. Хвіст можна зробити, наприклад, у вигляді бахроми, пов'язаної гачком по лінійці. Можна зробити його у вигляді декількох різнокольорових смужок або трикутників. Способи кріплення теж можуть бути різними. Наприклад, зв'яжіть смужки. Складіть їх разом, поєднавши короткі сторони, скріпіть гачком і прив'яжіть до задньої частини тулуба. Таким же чином можна зв'язати і кілька трикутників. Якщо ж у вас є пухкі синтетичні нитки, зробіть з них пучок, прикріпіть його одним кінцем до тулуба, а другий - розпушити.
7
Вишийте очі і рот. Їх можна і вив'язати. Для очі наберіть ланцюжок з 5-7 повітряних петель. Замкніть її в коло. Зв'яжіть 10-15 стовпчиків з накидом в кільце. Прив'яжіть очей до тулуба.
Корисна порада
Якщо рибка призначена для дидактичного килимка, зробіть отвір для ока в передній частині тіла. В якості очі в цьому випадку буде ґудзик, на яку пристібається рибка.