Як навчитися швидко читати книги.

У наш час вміння швидко читати надзвичайно важливо, оскільки сучасної людини оточує величезна кількість друкованої інформації. Швидкість читання формується ще в дитинстві і зберігається на все життя. На щастя, за допомогою особливих методик можна істотно збільшити швидкість читання у дорослої людини.
Інструкція
1
Намагайтеся не повертатися очима до вже прочитаного фрагменту тексту. Читайте без регресій. Якщо для повного розуміння прочитаного вам необхідне повернення до тексту, прочитайте окремі фрагменти ще раз. Робіть це тільки після першого прочитання без регресій.
2
Визначте заздалегідь, яка ваша мета в прочитанні того чи іншого тексту. Навчальну та професійну літературу ми завжди читаємо з метою отримання певної інформації, на якій необхідно сконцентруватися в процесі читання.
3
Сприймайте текст за допомогою наступного диференціального алгоритму: ключові слова, смислові ряди і домінанта. Основна смислове навантаження виражається ключовими словами, які рекомендується при прочитанні підкреслювати олівцем. Ключові слова формують смислові ряди, що дозволяють зрозуміти короткий зміст абзацу. Домінанта є вираженням смислової частини тексту і формується читачем своїми словами в результаті осмислення прочитаного.
4
Читайте про себе. Артикуляція - це головний ворог швидкочитання. Пригнічуйте такі спроби артикуляції як проголошення окремих слів і ворушіння губами. Для цього можна затиснути між губами олівець. Також позбутися артикуляції допомагає вистукування ритму рукою при читанні.
5
Розвивайте периферійний зір для того, щоб швидше знаходити в тексті потрібну інформацію, орієнтуючись на ключові слова. Намагайтеся сприймати текст не окремими словами чи рядками, а абзацами. Поступово привчайте себе до того, щоб тримати в полі зору цілу сторінку.
6
Розвивайте увагу. Для продуктивного читання необхідні такі якості уваги як концентрація, стійкість, розподіл, переключення і обсяг. Найкраще розвивати ці якості саме в процесі навчання швидкісному читанню.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bLVgt8pXNUs
Корисна порада
Швидкісне читання не підходить для художньої літератури, оскільки такі книги не припускають витягання певної інформації.
Як навчитися читати швидше і при цьому запам'ятовувати текст? Адже обсяги навчальної літератури найчастіше досить великі, і наш мозок насилу засвоює всю потрібну інформацію. Або вам хотілося б прочитати всю зацікавила вас художню літературу. Насправді навчитися читати швидко не так вже й складно - є кілька прийомів і хитрощів, які допоможуть налаштувати мозок на швидке читання.
Інструкція
1
Не варто вимовляти про себе кожне прочитане слово (дивно, але озвучування слів в голові займає стільки ж часу, що і вголос). Пам'ятайте, що позбавлення від цієї звички гарантує не тільки збільшення швидкості читання, а й краще запам'ятовування і сприйняття тексту.
2
Намагайтеся навчитися розбивати слова на невеликі групи і сприймати їх без читання кожного слова окремо. Дуже часто ті, хто читає повільно, ще й роблять уявні паузи після кожного слова. Дуже легко натренувати такий навик за допомогою звичайних газетний статей, розбитих на колонки - в кожній з них завжди поміщається не більше 4-5 слів, і вам легше поступово навчитися бачити і розуміти всю строчку цілком.
3
Чи не перечитуйте щойно прочитаний текст по кілька разів - це зіб'є налаштовану на швидке читання роботу мозку.
4
Поступово вчіться розбивати текст на смислові частини, перед цим пробігаючи його очима. Це особливо стосується академічних текстів з різноманітних посібників і підручників. Насправді, побіжного читання боятися зовсім не варто. Почніть з того, що постарайтеся пробігати очима пару строчок і засвоювати їх головний зміст, виділяючи і запам'ятовуючи основні слова. Також легка "пробіжка" по тексту перед читанням допоможе зрозуміти основну думку автора. А вже тим більше варто переглядати складні тексти. Робити це можна і після читання - так матеріал освіжиться і відмінно закріпиться в голові.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m275DJDihGY
Корисна порада
Щоб оцінити вашу власну швидкість читання, вам відмінно допоможе так званий "метод руки". Просто переміщайте свій палець по кожній читаних сходинці сходинці, строго дотримуючись рухом своїх очей. Це допоможе "заміряти" швидкість вашого читання, а також оцінити свої успіхи.