Як поліпшити концентрацію уваги.

Увага - один з видів пізнавальних процесів, які слід розвивати з самого раннього віку. У дитячому саду або будинку можна направлено організувати з дитиною гри або заняття, що допомагають концентрувати увагу на певних об'єктах.
Вам знадобиться
  • Паззли, набори парних картинок для знаходження відмінностей, розмальовки з незакінченими картинками.
Інструкція
1
Для поліпшення концентрації уваги , дитину тренують в знаходженні різноманітних відзнак не тільки в картинках, але і в реальних об'єктах, таких як розрізнення двійнят, відмінність двох поруч розташованих будинків з однаковою архітектурою і т. д. Картинки можна використовувати з дитячих журналів або прибрати цілеспрямовано розвиваючі ігри з такими завданнями. Чим старша дитина, тим складніше має бути завдання, тим більша кількість відмінностей потрібно знайти.
2
Цій же меті слугують пазли, які діти дуже люблять. З малюками 3-4 років крім величини деталей необхідно враховувати і важливість спільної діяльності. Дорослий демонструє правила збору картинки і зовні демонструє заглибленість в захоплююча справа, яка вимагає зосередженості і концентрації уваги .
3
Ефективні для поліпшення концентрації уваги і різні словесні та наочні гри «Що неправильно?». Це можуть бути незакінчені малюнки і дитина повинна назвати, те, що не дорисовано. Або на ілюстраціях поміщені безглузді зображення, на яких у людей різних спеціальностей переплутано робочий інструмент. Наприклад, лікар тримає в руках лопату, а продавець в магазині - шприц і ін.
4
Діти 5-6 років з інтересом грають в колективні ігри, де необхідно концентрувати увагу на словах ведучого і правильно виконувати дії. Для дітей старшого дошкільного віку важливо продемонструвати свою вмілість і правильність виконання завдань. Думка колективу і вихователя стає значущим, що і змушує стимулювати пізнавальні процеси. Наприклад, у грі «Летает- не літає», ведучий по черзі називає різні слова, на які діти реагують відповідним дією: літаючі об'єкти позначаються підняттям рук вгору. Ряд слів може бути довільним і кожен раз змінюватися: горобець, літак, дерево, сокіл, снігур, вертоліт, будинок, вітрильник, страус, голуб та ін. Якщо діти старше 5 років і добре знають правила гри, можливо ускладнення гри за рахунок обманних рухів , коли дорослий піднімає руки вгору, називаючи не літає об'єкт.
Зверніть увагу
Ефект ігор та вправ на розвиток уваги безпосередньо залежить від значимості, інтересу дитини до теми, на якій слід зосередитися. Якщо дитина захоплюється спортом, то йому цікаво буде розглянути дві, здавалося б, однакові ілюстрації спортсмена і знайти кілька відмінностей в картинках. Відволікання від виконання завдання будуть мінімальними.
Корисна порада
Розвиток концентрації уваги залежить і від розвитку вольових процесів у дітей, тому ігри на розвиток волі, самоконтролю, зможуть побічно допомогти розвитку та уваги. Найбільш ефективні рухливі ігри на раптове припинення рухів, типу «Стій! Замри! »І утримування себе в цьому стані необхідний час.
Концентрація - це один з найважливіших чинників, що впливають на те, наскільки якісно ми можемо запам'ятовувати інформацію. Проблема в тому, що далеко не кожна людина може похвалитися добре розвиненою здатністю концентруватися. Сьогодні ви можете зустріти величезну кількість різноманітних методик, за допомогою яких можна поліпшити концентрацію , але найбільш ефективні з них наступні.
Інструкція
1
Виконуючи різноманітні завдання, ви можете заощадити свою увагу за допомогою того, що розділіть вашу роботу на певні цикли. Користуйтеся цією технікою навіть в самих повсякденних ситуаціях, наприклад, в процесі миття посуду. Візьміть в руку першу тарілку, потім подумки скажіть собі «Старт» і почніть її мити, причому постарайтеся приділити цьому максимум уваги, уявіть, що ви виконуєте хірургічну операцію. Закінчивши з однією тарілкою, скажіть «Стоп». Далі при переході до наступного предмету, повторюйте вправу.
2
Займіть зручне положення і поставте перед собою будь-яку річ, наприклад, ключ, ластик або олівець. Протягом декількох хвилин намагайтеся утримувати свою увагу на цьому предметі. Якщо ви раптом відволічетеся, то поверніть погляд назад і знову сконцентруйтеся. Слідкуйте за тим, скільки разів за певний проміжок часу ви відволіклися. З кожним тренуванням постарайтеся зменшити це число.
3
Для наступної вправи візьміть в руку олівець і підготуйте листок паперу. Потім почніть повільно вести олівцем по листку, при цьому постарайтеся сконцентруватися на тому місці, де кінчик олівця стикається з папером. Щоразу, коли ви відволічетеся, намалюйте різкий імпульс. Коли дійдете до кінця паперу, виконайте цю вправу ще раз. Простежте за тим, як довго ви змогли провести пряму лінію.
4
Коли у вас буде багато вільного часу, подивіться навколо себе і знайдіть невеликий об'єкт, наприклад, точку на шпалерах або гвинтик в меблів. Потім протягом десяти хвилин сконцентруйтеся на цьому предметі, постарайтеся забути про навколишній світ. Нехай ці кілька хвилин, вибраний вами предмет, стане для вас центром всесвіту. Навіть коли вас буде що-небудь відволікати, продовжуйте утримувати свою увагу.
5
Якщо ви читаєте нудну книгу і помічаєте за собою, що не можете сконцентруватися і постійно відволікаєтеся, то спробуйте наступний прийом: навпроти того місця, де ви втратили увагу - ставте галочку. Потім продовжите читати до кінця сторінки. Повторіть весь прочитаний матеріал, якщо ви не можете цього зробити, то прочитайте все заново. Через час, ви помітите, що кількість відміток зменшується, і ваша здатність до концентрації помітно покращилася.