Як скласти ікебану.

Популярне в Японії протягом багатьох століть мистецтво аранжування квітів - ікебана - дуже символічно. У композиціях ікебани використовується мінімальна кількість квітів і надається велике значення простим, яскравим лініях. Щоб пізнати всі тонкощі цього мистецтва, потрібні роки навчання і практики, але абсолютно кожен може вивчити кілька основних кроків для створення красивої квіткової композиції в японському стилі.
Вам знадобиться
  • - квіти;
  • - невелика ваза або плошка;
  • - флористична губка або кендзан;
  • - гілки трьох різних довжин;
  • - секатор.
Інструкція
1
Для складання букета візьміть невелику вазу або миску з простими лініями і без декору. Встановіть у неї флористичну губку або кендзан (спеціальне пристосування з голками для закріплення стебел). Заповніть ємність наполовину водою.
2
Використовуйте найрізноманітніші рослини і квіти. Замість традиційних рослин, які використовують для складання ікебани в Японії (хризантем, гілочок сакури і так далі), можна взяти ті, що є у вас під рукою. Підійдуть і садові і польові квіти, навіть красивоцветущие, кімнатні рослини. Цікаво і несподівано виглядають композиції з фруктами.
3
Почніть з довгою гілки або квітки. Перший стебло символізує небо (син). Його величина визначається виходячи із суми висоти і діаметра посудини, помноженої на 1,5. Встановіть квітка в губку і злегка відхиліть в ліву сторону.
4
Вводите гілку між голками кендзан прямо, а потім обережно відхиляйте. Якщо стебло порожнисте, то всередину можна покласти шматочок вати.
5
Замість флористичної губки або кендзан можна скористатися шматочком пластиліну, в якому досить просто закріплювати стебла, достатньо лише заздалегідь зробити в ньому отвори.
6
Застроміть в кендзан другий квітка, довжина стебла якого становить 2/3 першого елемента, і нахиліть його в ту ж сторону, що і «син». Він символізує людину (ШОЕ).
7
Третя гілка - Хіка (2/3 довжини сое) являє землю. Її розташовуйте спереду, в протилежному напрямку від «син» і «сое». Відійдіть трохи назад і подивіться на композицію, повинно створюватися відчуття, що в посудині гілка однієї рослини. Відріжте все зайве.
8
Вільний простір між стеблами декорують невеликими гілочками зелені або квітами. Але завжди дотримуйтеся основного правила: у ікебани «менше означає більше»
Корисна порада
Перед тим як використовувати квіткові матеріали, подрежьте стебла під кутом, причому робіть це під водою. Це дозволить вам довше зберегти квіти свіжими.