Як виростити кедр з насіння.

Кедр - красиве і величне дерево, яке є довгожителем серед інших деревних порід. При всій привабливості цього дерева, його вирощування - досить трудомістка справа, у порівнянні з ялиною, сосною і модриною. Так як же самостійно виростити кедр з насіння?
Вам знадобиться
  • - Насіння кедра,
  • - перманганат калію,
  • - субстрат,
  • - добрива,
  • - лопата.
Інструкція
1
Переважно завезти насіння кедра з нізкогорних і рівнинних районів Західного Сибіру. Якщо ви вирішили розмножити дану породу в європейській частині Росії, слід орієнтуватися на весняний період посіву (кінець квітня - середина травня). Для цього необхідно попередньо підготувати насіння. Замочіть насіння на три доби в теплій воді. За цей період недоброякісні і порожні залишаться на поверхні, а хороші набухнуть і опустяться на дно.
2
Протрави доброякісні насіння кедра в теплій воді з додаванням перманганату калію. Потім перемішайте насіння з субстратом (торф, пісок, тирса), вологість якого повинна становити 50% в пропорції один до двох і помістіть на холод - бажано під сніг, так вони збережуть вологість. Якщо ж ви зберігаєте насіння в холодильнику, їх необхідно періодично зволожувати.
3
Перед посівом відокремте насіння від субстрату і знову потримайте в міцному розчині перманганату калію, обсушити. Висаджувати b [бажано в парнику або теплиці в пухкий торфо-грунтовий субстрат. Таким чином ви захистите насіння від птахів. В таких комфортних умовах значно підвищується схожість, сіянці ростуть у два рази швидше, ніж у відкритому грунті.
4
Перед посівом внесіть на дно борозенок 1 грам суперфосфату, 0,5 грама калійних добрив і 2 грами деревної золи, попередньо змішаних з 20 грамами торфу (з розрахунку на один квадратний метр). Відстань між посівами має становити 15-20 сантиметрів. Глибина загортання в грунт насіння - три сантиметри. Норма висіву - 120-150 насіннячок на метр. Закрийте поверхню грунту сантиметровим шаром тирси або торфу. Рихлите і прополювати грунт 3-4 рази за сезон.
5
До появи сходів потрібно полив, потім у сіянців почне розвиватися досить глибока коренева система. Для захисту від грибків, необхідні в перші два тижні профілактичні протруювання 0,4% розчином марганцівки (10 літрів на один метр).
6
Через три роки сіянці потрібно викопати і пересадити в деревну школу, розміщуйте паростки на відстані не менше 40 сантиметрів один від одного. Для отримання більш великих саджанців дорощують їх на одному місці протягом 3-5 років.
7
Саджанці, вік яких досяг 6-8 років, слід пересадити на постійне місце. Викопайте їх разом з грудкою грунту і перенесіть до місця посадки, обернувши попередньо кому вологою тканиною або плівкою. Здійснюють посадку саджанців на попередньо розпушену супіщану грунт. Посадкова ямка повинна бути на 30% більше обсягу самих кореневищ. Викопану грунт перемішайте з добривами (деревна зола, торф, перегній гній або перегній), додайте кілька жмень підстилки з хвойних лісів.