Як фотографувати тіло. Як створити фантома.

Однією з найпоширеніших задач мистецтва фотографії є зображення людини, будь то спортивний репортаж або постановочний портрет. Тіло людини, як і будь-який інший предмет в житті, сприймається інакше, ніж на плоскому зображенні відбитка або монітора. При зйомці необхідно дивитися на тіло людини трохи інакше.
Інструкція
1
Насамперед необхідно поставити для себе завдання, що саме ви хочете відобразити, що ви хочете висловити кінцевим результатом. На підставі цього виробіть принципи і установки, або ж продумайте і опрацюйте приблизну позу заздалегідь.
2
При роботі в умовах репортажної зйомки постарайтеся зробити якийсь аналіз ситуації і зрозуміти, які пози і рухи можуть найбільше відповідати снимаемому сюжету. Приміром, якщо ви знімаєте футбольний матч, постарайтеся зняти момент удару по м'ячу в тій фазі руху людини, де видна максимальна концентрація і напруга тіла спортсмена. Фотографуйте в режимі серійної зйомки і вибирайте з дублів руху найбільш лаконічні і характерні фази.
3
При зйомці постановочного портрета подумайте, чи потрібна експресивна або спокійніша поза. Намагайтеся зробити декілька абсолютно різних варіантів, розкажіть, що ви хочете, щоб зробила модель, потім надайте їй ініціативу позування. Найчастіше при постановці та репортажі вигідніше виглядають природні пози. Намагайтеся уникати ненатурального, нехарактерного руху або поз, якщо це не спеціально продуманий хід.
4
Намагайтеся не «відрізати» кордоном кадру частини тіла. Коли тіло людини не повинно або не може вміститися повністю, компонуйте кадр так, щоб не «відрізати» одну руку, якщо інша входить в кадр цілком. Якщо ж це неминуче, то Кадрування сильней - не треба залишати плече без руки. Вміщає кисть повністю, то ж до ступень. Якщо фотографія не у весь зріст - Кадрування ноги сильней, робіть напівзростовий портрет.
5
Уникайте таких поз, коли одна рука йде за тіло - вона буде не видна на фотографії, що може сильно впасти в око і виглядати неестетично. Експериментуйте з поворотом корпусу, підйомом плечей, поворотом шиї, положенням ніг, рук, зламом кисті. Якщо ви займаєтеся репортажної фотографією, робіть якомога більше різних варіантів і дублів, а потім оцінюйте позу і фазу руху за вищевказаними параметрами. Міняйте точки зйомки і ракурси.
6
Як і в будь-якої фотографії людини, важливі світло і оптика. Постарайтеся знайти найбільш вигідний для вас світло, що виявляє більше красивих світлотіней, намагайтеся досягти світловим малюнком більшої об'ємності. Не забувайте про властивості оптики. Якщо ви хочете зняти максимально природні пропорції, наприклад, показ мод, використовуйте довгофокусну оптику, намагайтеся відходити якнайдалі. При психологічному портреті або гуморі використовуйте ширококутні об'єктиви і підходите до людини ближче.