Як закласти складки ламбрекену. бантовими складка Як шити.

Ламбрекени використовують для того, щоб зробити оформлення верхньої частини вікна боле привабливим і елегантним. Крім того, з їх допомогою можна візуально змінити його пропорції. Ламбрекени, зібрані складками, виглядають дуже ефектно. Про те, як їх закласти, читайте нижче.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - нитки;
  • - голки;
  • - англійські булавки;
  • - швейна машинка;
  • - ножиці;
  • - липучка-велкро або шторна тасьма.
Інструкція
1
Ламбрекен можна оформити вільними і бантовими складками. В обох випадках вам знадобиться відріз тканини бажаної довжини і шириною, рівній ширині карниза, помноженої на три. Всю роботу слід виконувати на рівній і великої поверхні, наприклад, на столі або на підлозі.
2
Відріжте необхідну кількість смуг матеріалу і стачайте на швейній машинці. Якщо ви робите ламбрекен з тканини з малюнком, то візерунок потрібно буде поєднати.
3
Підверніть нижній край два рази на 5 сантиметрів. Змітайте вручну, проутюжьте і прострочіть.
4
Далі подверніте бічні зрізи, проутюжьте і прострочіть на машинці. Відміряйте довжину ламбрекену від нижнього краю, заутюжьте. Надлишки тканини відріжте. Підігнутий край заколіть шпильками.
5
Обчисліть розмір складок. Для цього відніміть ширину готового ламбрекену із загальної довжини тканини, різницю розділіть на бажану кількість складок. Їх розмір і проміжки між ними робіть за вашим бажанням.
6
Закладіть складки в одну сторону або у напрямку один до одного (якщо бажаєте зробити бантовими складки). Сколите їх англійськими булавками. Для більшої надійності змітайте. Виміряйте ширину ламбрекену ще раз і порівняйте її з розміром карниза.
7
По верхньому краю ламбрекену приколіть липучку-велкро з виворітного боку тканини. Приметайте і прострочіть на машинці спочатку верхній край, а потім нижній. Видаліть намітку і шпильки. Ламбрекен отутюжьте.
8
Приклейте гарячим пістолетом другу половинку липучки до карнизу і прикріпіть до неї ламбрекен.
9
Якщо модель карниза не дозволяє закріпити ламбрекен таким способом, замість липучки пришийте шторну тасьму (так само, як і липучку). Вставте в петельки гачки і закріпіть на карнизі.
10
Якщо вам необхідно прикрасити широке вікно, то можна трохи заощадити на тканині, зробивши складки тільки на кутах. В цьому випадку потрібно буде додати припуск на кожну складку не більше 40 см.