Як визначити вік коня.

При покупці коні дуже важливо правильно визначити її вік, оскільки багато в чому саме від цього залежить її працездатність. Занадто старе або занадто молода тварина не зможе ефективно працювати, а годувати і доглядати за ним все одно доведеться. Оптимальний варіант - наявність паспорта, але як визначити вік коня, якщо ніяких документів на неї немає?
Інструкція
1
Спочатку уважно огляньте шкіру тварини, з роками вона стає жорсткою і менш еластичною, на надбрівних дугах і підборідді з'являються сиві волоски; крім того, у коней темної масті сивина може проглядатися в гриві або хвості.
2
Попросіть господаря пройтися з конем і оцініть силует тварини: у літніх коней провисають спина і черево, з роками кути суглобів кісток загострюються, м'язи стають більш в'ялими. Уважно огляньте морду: у молодих коней більш опуклий лоб і голова окреслюється м'якими лініями, нижній край щелепи закруглений; у літніх горло і очні западини заглиблюються, нижній край щелепи стає більш гострим, нижня губа відвисає.
3
Щоб визначити вік більш точно, огляньте зуби коні . Для цього встаньте з правого боку і праву руку через беззубий край введіть в ротову порожнину. Відведіть мову в сторону середнім і вказівним пальцями правої руки, а лівою зафіксуйте голову в піднесеному становищі. Для цього утримуйте голову за верхню губу і спинку носа.
4
Якщо вам потрібно визначити вік лошати, врахуйте, що молочні зачепи прорізуються в вік е 1-2 тижнів, середні різці - на 30-45 день, а молочні окрайки - в вік е 6-7 місяців.
5
Подивіться, стерлися чи чашечки на молочних різцях, якщо вони стерлися тільки на зацепах - коні не менше 10-12 місяців; якщо вже немає чашечок на середніх різцях - значить, тварині більше року; найпізніше чашечки стираються на окрайках - в 15-24 місяців.
6
Щоб визначити вік дорослої коні , оцініть стан постійних різців. Врахуйте, що зачепи прорізуються в 2,5 роки і через півроку вирівнюються, середні різці з'являються в 3,5 року; потім, в 4,5 року, з'являються окрайки і до 5 років вони також вирівнюються.
7
Для визначення вік а коні 6-11 років огляньте її нижні різці. Запам'ятайте наступну послідовність стирок чашечок: зачепи - 6 років, середні різці - 7 років, окрайки - 8 років. Якщо на всіх чашечки стерті, перейдіть до огляду верхніх різців. Тут послідовність, відповідно, 9, 10 і 11 років.