Як зняти ремінь ГРМ ВАЗ. зняти помпа лада калина.

Ремінь ГРМ призначений для приводу розподільного валу від колінчатого, а також шківів генератора і водяного насоса. Зношений ремінь може обірватися, що призведе до серйозних внутрішніх пошкоджень головки циліндрів через зіткнення клапанів з днищами поршнів. Тому слід регулярно перевіряти стан ременя і міняти його на новий при виявленні ознак зносу або пошкоджень, а також після закінчення його ресурсу.
Вам знадобиться
  • - новий ремінь;
  • - набір накидних ключів і торцевих головок;
  • - викрутка;
  • - уайт-спирт.
Інструкція
1
Від'єднайте негативний дріт акумулятора від його клеми. Дістаньтеся до кожуха ременя ГРМ, знявши всі заважають деталі: повітряний фільтр, насос підсилювача керма, шків ременя генератора. Зніміть пластиковий кожух ременя, відкрутивши для цього болти його кріплення.
2
Встановіть колінчастий вал в положення ВМТ (верхньої мертвої точки). Для цього повільно обертайте колінвал за допомогою відповідного накидного ключа, накинутого на болт кріплення шківа, проти годинникової стрілки до тих пір, поки мітки на шківі коленвала не сумісний з вказівними мітками на задній кришці распредвала. Зафіксуйте колінвал, знявши заглушку в картері зчеплення і вставивши монтажну лопатку або велику викрутку в зуби вінця маховика.
3
Відзначте напрямок руху на старому ремені, звільніть його і зніміть. При цьому стежте, щоб при ослабленому або знятому ремені колінвал бува не повернувся. Для того щоб послабити натяг ременя, від'єднайте шків коленвала з шайбою, звільніть гайки кріплення натяжної ролика і поверніть цей ролик так, щоб він не торкався ременя. Після цього ремінь можна легко зняти з шківів розподілвалів, натяжної ролика і шківа помпи (водяного насоса).
4
Перед тим як надягти новий ремінь, очистіть шківи і натяжна ролик від забруднень і старого мастила і знежирте їх уайт-спиртом. Одягніть новий ремінь на шків коленвала і распредвала так щоб він не провисав. Ще раз переконаєтеся в збігу міток на задній кришці распредвала і шківі коленвала. Після цього надіньте ремінь на натяжна ролик і шків помпи охолодження. Встановіть шків коленвала на місце і затягніть кріпильний болт моментом в 100-110 Нм.
5
Натяжна ролик поверніть в робоче положення і затягніть його гайку, виконавши потрібне натяг ременя ГРМ за допомогою спеціального ключа або знімача стопорних кілець. При цьому виріз на зовнішньому диску ролика повинен поєднатися з прямокутним виступом на внутрішньому диску цього ролика. Після натягу ременя до потрібного рівня проверніть коленвал на два оберти і перевірте збіг всіх міток. Якщо вони не співпадають, відкоригуйте їх.
Корисна порада
Для зняття ременя ГРМ на автомобілі ВАЗ-1111 Ока згідно інструкції потрібно зняття двигуна.