Як захистити свій будинок від мишей.

Миші завдають шкоди не тільки здоров'ю людини, але і його майну, сгриз меблі, зимові запаси їжі і навіть проводку. Існує багато способів винищення гризунів, але краще не допускати їх появи, заздалегідь убезпечивши свій будинок від непрошених гостей.
Інструкція
1
Відлякати мишей допоможе деревна зола, яка виступає в ролі лугу і дратує нутрощі гризунів, злизувати золу з лапок. Обробіть золою територію навколо будинок а, погріб, гараж, господарські будівлі і насипте її біля компостних куп.
2
Вкопати порожні скляні пляшки навколо будинок а. Розміщувати їх потрібно під кутом 45 градусів, залишаючи зовні горлечко. Вітер, потрапляючи всередину пляшки, створює гул, чутний під землею, що відлякує гризунів і змушує їх піти з дільниці.
3
Захистити свій будинок від мишей допоможуть рослини. Посадіть навколо свого будинок а чагарники чорної смородини. Запах цієї рослини відлякає мишей, а заодно ви отримаєте багатий урожай корисних ягід і красиву живопліт на ділянці. Усередині будинок а розкладіть суху ромашку, часник, м'яту або коріандр. Кілька гілочок рослин повісьте в ящики, в яких ви зберігаєте крупи. У господарських будівлях суху траву можна просто розсипати на підлогу.
4
Миші не поселяться на вашій ділянці і не прийдуть в будинок , якщо ря будинок будуть жити їжаки. Заманити їжаків не дуже складно. На південній або східній стороні ділянки виділіть небагато місця для їжаків. Покладіть туди гілки і трохи сміття (картон, руберойд, бита цегла), а краще побудуйте подобу маленької будки, щоб ежам було тепло взимку. Покладіть в будинок ик фрукти, гриби, ягоди або котячий корм.
5
Існують спеціальні електронні прилади, які створюючи ультразвукові коливання, діють на мозок гризунів, змушуючи їх залишати дільницю. Прилад не завдає шкоди людині і його можна встановлювати в будинок е.
Корисна порада
Все тріщини і дірки в будинку забетонують або закладіть битим склом, металевою стружкою, сухими колючками репейніка.Заведіте в будинку кішку. Вона не тільки зловить частина мишей, але і відлякає їх своїм запахом.Старайтесь не залишати на території будинку сміття, яке може стати їжею для гризунів.