Як зробити розмітку фундаменту.

При будівлі житлового будинку або господарської споруди потрібно забезпечити відповідність його заснування підготовленим планом. Фундамент служить опорою будівлі, будучи також перехідним елементом між поверхнею землі і площинами коробки будови. Від якості розмітки і закладки фундаменту буде залежати точність розмітки стін майбутньої споруди.
Інструкція
1
Спочатку точно визначте межі володіння і розмітьте «червону лінію» будівельного об'єкта. Передбачте при попередньої чорнової розмітці пристрій каналізаційної системи, розміщення септиків. На цьому етапі знадобиться план всієї ділянки, на якій буде вестися будівництво.
2
Коли межі ділянки зафіксовані, визначте місце розміщення будинку і його орієнтацію. Врахуйте при цьому взаємне розташування вулиці і під'їзної доріжки, положення будинків сусідів, розташування скельних порід, ставка або струмка, якщо такі є на ділянці.
3
За допомогою довгого шнура позначте на місцевості контур майбутнього фундаменту . Почніть з визначення вихідної точки, встановивши в ній шнур. Від цієї точки відкладіть прямий кут і горизонтальну площину, що складе основу розмітки фундаменту . Відзначивши довжину стіни майбутньої будівлі, знову відкладіть прямий кут, а потім послідовно відзначте всі кутові точки фундаменту , вбивши кілочки.
4
Якщо ви плануєте влаштувати фундамент з підвалом, довжину котловану зробіть на півтора метра більше сторін фундаменту . Після розмітки котловану відступите всередину лінії розмітки на 1,5 м і за допомогою вапна відзначте контур фундаменту для екскаватора.
5
Оскільки після вибірки грунту екскаватором розмітка кутів будинку може бути порушена, встановіть зовні котловану декілька допоміжних кілочків, винісши їх на 3,0-3,5 м за габарити фундаменту . На плані відзначте відстань від кожного базисного кілочка до кута будинку. До кілочків прив'яжіть стрічку яскравого кольору (оранжевого або червоного), щоб їх міг побачити екскаваторник.
6
При виїмці грунту екскаватором дотримуйтесь проектну глибину котловану. Орієнтуйте оператора-екскаваторника на роботу всередині окресленого периметра, відзначеного кольоровими стрічками. Після повної виїмки грунту зробіть укладку фундаменту по зробленій вами розмітці.