Як класти зруб.

Дерев'яна конструкція дачного будиночка або лазні, можливо, не так довговічна, як споруда з цегли, але більш вигідна з екологічної точки зору, оскільки стіни будівлі добре «дихають». Споруда починається з зведення зрубу. Виготовити зруб не надто складно, якщо ви маєте навички роботи з плотницким інструментом і дотримуєтеся певну послідовність дій.
Вам знадобиться
  • - плотницкий сокиру;
  • - ножівка;
  • - двуручная пила;
  • - стамеска;
  • - схил.
Інструкція
1
Якщо у вас немає значного досвіду зі зведення дерев'яних споруд, почніть із споруди зрубу , зібраного «в лапу», розміром 6х8 м. Такі розміри майбутнього будинку цілком компактні, але дозволяють зручно спланувати внутрішнє простір всіх приміщень. Отримавши навички, ви зможете надалі виготовити дерев'яну конструкцію будь-якої бажаної форми і розмірів.
2
Перш ніж зводити зруб, встановіть на рівному майданчику тимчасові підкладки. Це можуть бути обрізки колод або складені один на одного цеглини. Спорудивши зруб на таких підставках, ви згодом без особливих зусиль зможете перенести його, попередньо розібравши. Якщо місце вибране для спорудження споруди остаточно, то можна скласти зруб на готовому фундаменті або завести фундамент під рубану конструкцію пізніше.
3
Усвідомте для себе, яка конструкція зрубу . Він являє собою бревенчатое будова без підлоги і даху. Складається зруб з декількох вінців (рядів колод), кількість яких визначає висоту споруди. Вінець - це конструкція прямокутної форми, складена з перпендикулярно складених колод. Колоди скріплюються в кутах за допомогою певних замкових з'єднань.
4
Роботи по зведенню зрубу проводите не на висоті, як це іноді показують у фільмах, а на поверхні землі. В іншому випадку вам доведеться піддавати своє життя і здоров'я на небезпеку, здійснюючи операції з сокирою і колодами в незручному становищі. В крайньому випадку, встановіть для страховки і зручності обробки верхніх вінців будівельні ліси.
5
Починайте робити зруб з прогонів першого, окладного вінця. З одного боку колоди виконайте кант шириною 10 см; цим кантом колоду спиратиметься на підкладки.
6
Обробіть кінці прогонів. Зробіть на кінцях колод виїмки по обидва боки, витримавши їх ширину приблизно в 2/3 діаметра колоди. Довжина виїмки повинна бути постійною для всіх вінців і рівної максимальному діаметру колод.
7
З торця колоди проведіть лінію «лапи» », що має розширення всередину майбутньої споруди. На «щоках» колоди проведіть вертикальні лінії, щоб вони відстояли від торця на ширину виїмки відповідного колоди, а потім виконайте по лініях запив. Тепер вирубаєте сокирою «лапу». Укладіть колоду виїмками на «лапи». Складені між собою колоди скріпіть скобами, відкорегувавши форму і розміри зрубу . Переходьте до виготовлення наступного вінця.
8
Використовуйте при укладанні зрубу спосіб, званий рубкою з наступною перекладанням. При цьому зруб зводиться частинами, де кожна частина має висоту приблизно з людський зріст. Після виготовлення окремих частин зрубу на землі розберіть їх і перекладіть на основний зруб. Такий спосіб дозволить вам працювати з сокирою виключно на землі, що набагато зручніше з точки зору безпеки.