Як відновити динамік. відновити мембрану динаміка.

Якщо динамік вийшов з ладу, це зовсім не означає, що його потрібно викидати і купувати новий натомість. Можна спробувати його полагодити. Існує кілька основних причин поломок динаміків і кілька основних методів їх лагодження.
Інструкція
1
Визначте причину виходу з ладу динамік а, щоб мати можливість його відновити. Основними причинами поломки можуть бути засмічення, прорив дифузора, прорив мембрани, відрив контактів котушки від дифузора динамік а, вихід з ладу магніту (повело магніт), згоряння обмотки. У деяких випадках ви зможете полагодити динами самостійно, в деяких краще віднести його в сервісний центр для гарантійного ремонту (якщо є така можливість) або ж придбати новий.
2
Зверніть увагу на звучання динамік а. Якщо є якісь сторонні шуми, шарудіння або гул, то можливо, причина поломки криється саме в несправності дифузора. Викриття кріпильні гвинти, вийміть динамік з корпусу колонки.
3
Виймайте його акуратно, щоб не пошкодити контакти, які йдуть від нього до захисної схемою з частотним фільтром. Щоб було зручніше відновити динамік , відпаяти від нього ці контакти.
4
Огляньте дифузор на наявність проривів, дірок і т.д. Також зверніть увагу на мембрану, а точніше на її цілісність. Якщо прориви є, візьміть шматок тканини середньої щільності. Важливо, щоб вона була пластичної. Візьміть клей в'язкої консистенції (супер-клей не підійде). Заклейте прорив.
5
Огляньте стиковку динамік а з котушкою. Візьміть ватяну паличку, умочіть її в спирт і видаліть весь бруд на зворотному боці динамік а, оскільки вона також може негативно позначатися на його роботі. Перевірте цілісність контактів, що йдуть від дифузора динамік а до котушки.
6
Якщо вони обірвані, припаяйте їх до залишків контактів або подовжите і закріпіть знову безпосередньо до дифузора. Для цього використовуйте тонку швейну голку і тонкі нитки. Після того як прошиє контакти, проклейте їх клеєм в'язкої консистенції.
7
Перевірте, чи працює динамік . Увімкніть його на малій гучності, поступово її збільшуючи. Якщо після досягнення певної гучності він перестає грати або починає хрипіти при цілому дифузорі і мембрані, то, швидше за все, злетіла обмотка котушки. Перемотати її самостійно дуже складно через величезної кількості витків, яке доведеться накручувати вручну. Подумайте, можливо, є сенс у цій ситуації просто купити новий динамік .