Як робити бетонні підлоги.

У більшості будинків, побудованих з каменю, робляться бетонні підлоги. Пол з бетону міцний, стійкий до руйнування, на нього можна класти будь-яке покриття, він не руйнується під впливом вологи, не скрипить. У бетонної підлоги є лише один недолік - він холодний, але це вирішується пристроєм якісної теплоізоляції або монтажем «теплої підлоги».
Вам знадобиться
  • - правило;
  • - кельму;
  • - полутер;
  • - рейка дерев'яна;
  • - бетон;
  • - рівень.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню в приміщенні, де ви плануєте залити підлогу з бетону. Якщо це перший поверх будівлі, то грунт потрібно зрівняти з рівнем стін, зробити підсипку з глини, а потім керамзиту. Ретельно розрівняйте поверхню, використовуючи рівень.
2
Розділіть поверхню на кілька секторів за допомогою рейок. Для цього потрібно взяти дерев'яні рейки довжиною трохи менше ширини кімнати і укласти їх на відстані 1 - 1,5 метра один від одного. Рейки укладаються строго по рівню, вони повинні лежати горизонтально, а також бути рівними відносно один одного. Рейки допоможуть вам рівно укласти бетон, після того, як його поверхню трохи затвердіє, їх потрібно буде видалити.
3
Приступайте до заливання бетону. Робити це потрібно починаючи від дальньої стіни, щоб після заливки підлоги ви могли без проблем вийти з приміщення, не порушивши поверхню свежеуложенного бетону. Заливайте підлогу по секціях, кожен раз розподіляючи склад кельмою. Поверхня розрівнюйте правилом, а нерівності, які залишаються після вирівнювання, затирайте полутер.
4
На наступний ранок після заливки видаліть всі рейки, шви закладіть свіжим бетоном. Щоб стать не тріскався, його краще поливати водою.
5
Якщо підлогу вийшов у вас ідеально рівним, допрацьовувати його не доведеться. Але якщо є невеликі недоліки, потрібно буде зробити стяжку підлоги. Для цього береться стандартний цементний розчин зі співвідношення 1: 4. Добре додати в такий розчин універсальний клей, тоді стяжка після висихання буде ще міцніше і придбає скляний блиск.
6
Готовий розчин накладайте тонким шаром на підлогу до ідеального вирівнювання поверхні, розрівнюйте розчин по підлозі полутер. Пол після стяжки буде ідеально рівним і придатним до того, щоб безпосередньо на нього укласти покриття - наприклад, ламінат. Можна його використовувати і як основу для подальших робіт.