Як полірувати мармур.

Незважаючи на природну міцність, з часом мармур втрачає свій блиск, тьмяніє і покривається мережею мікротріщин. Мармур потребує особливого догляду і ретельної полірування для збереження свій початкової краси. Поліровка в домашніх умовах є досить складним і трудомістким процесом.
Вам знадобиться
  • Парафін, наждачний папір різних номерів, шліфувальні круги, м'яка тканина, пісок, пемза, що містять віск засоби для догляду за каменем.
Інструкція
1
Значні пошкодження (сколи, тріщини, глибокі подряпини) усунути самостійно не вдасться. Матеріалами, доступними непрофесіоналові, можна лише додати блиск мармур у і прибрати незначні дефекти. Для полірування можна використовувати засоби, що містять будь-які кислоти: вони руйнують структуру каменю, з часом призводячи до крошенію. Воскові і лакосодержащіе кошти не зашкодять каменю. Деякі пошкодження з мармур них поверхонь важко усунути без попереднього шліфування.
2
Нерівні мармур ниє поверхні з помітними перепадами спочатку шліфуються грубими абразивами, наприклад, шліфувальними кругами і брусами. Кола прикріплюються до спеціальної дриля. Дрібний пісок і пемза також можуть використовуватися для шліфування. Щоб мармур блищав і виглядав ідеально рівним, для шліфування використовують кілька номерів абразивів. Для додання каменю монолітного виду необхідно зняти значний шар матеріалу (не менше 3 мм). Невеликі вироби можна відшліфувати дрібнозернистим наждачним папером.
3
Після шліфування, що допомагає усунути неглибокі вибоїни, тріщини і подряпини, мармур необхідно захистити від зовнішнього впливу за допомогою полірування, що додасть мармур у блиск. Для цього використовуйте спеціальні засоби на восковій основі, вони заповнюють мікротріщини і захищають від впливу води, бруду, харчових барвників та інших руйнуючих веществ.Провесті полірування можна за допомогою суміші дрібної стертою окису заліза і сірки; після нанесення цього порошку натріть поверхню шматком шкіри до блиску. Посипавши мармур парафіном і натер його сухим м'яким полотном, ви також додасте йому блиск і захистіть від шкідливих впливів.
Зверніть увагу
Шліфування та полірування мармуру в домашніх умовах можуть привести до значних пошкоджень мармурових поверхонь і дорогого ремонту. При появі глибоких пошкоджень або тріщин зверніться до професіоналів. Проведений неправильно самостійний ремонт мармурових поверхонь може викликати руйнування каменю, що призведе до набагато більш значних витрат, ніж витрати на професійні послуги.
Корисна порада
Мармурова підлога біля вхідних дверей застелите килимом, не ходіть по ньому у взутті. Багато продуктів побутової хімії не підходять для догляду за мармуром, застосовуйте тільки спеціально призначені для натурального каменю кошти.
Полірована мармурова поверхня виглядає дуже стильно і може прикрасити будь-який будинок або громадське приміщення. Вона не тільки гарна, але й дуже практична і ізносоустойчива. Щоб отримати ідеально гладку поверхню, необхідно відполірувати мармур, дотримуючись певну послідовність.
Вам знадобиться
  • - полірувальна або шліфувальна машина;
  • - абразиви різних номерів;
  • - дриль зі спеціальними насадками;
  • - кристалізатор;
  • - двокомпонентний клей.
Інструкція
1
Якщо поверхня мармуру не надто рівна, є вибоїни і перепади висот, проведіть попередню вирівнює шліфування. Для цього обробіть її грубими абразивами. Пол поліруйте спеціальними машинками для шліфування й полірування підлог, а невеликі поверхні, наприклад, стіл або підставку - дрилем з наждачним насадкою. Невеликі і нерівні вироби з мармуру, наприклад, статуетки, вирівняйте вручну за допомогою наждачного паперу.
2
Якщо вам потрібно відполірувати мармурова підлога, знімайте не менше 3 мм матеріалу, тоді підлога буде виглядати як моноліт, без кордонів плитки (якщо дозволяє її товщина).
3
Для того щоб закрити відколи й ушкодження на поверхні мармуру, використовуйте двокомпонентний клей. Підберіть його за кольором і прозорості. Сучасний вибір кольорів дозволяє знайти клей, який буде не відрізняється від природних вкраплень.
4
Якщо вам необхідно відполірувати мармур зі складною структурою, безліччю вкраплень, з прожилками і порами, також використовуйте клей. Врахуйте, що при шліфовці такого каменю верхній шар знімається, і без зміцнення рідким клеєм досягти нормального результату просто неможливо.
5
Проведіть шліфування мармуру послідовно декількома номерами абразивів. При цьому будуть видалятися все більш дрібні подряпини, і вийде абсолютно гладка і рівна матова поверхня.
6
Щоб надати мармуру дзеркальний блиск, проведіть полірування декількома номерами тонких абразивів, щоразу використовуючи все менш грубий.
7
Ідеально гладкий блискучий вигляд мармурової поверхні можна надати за допомогою кристалізації. Для цього покрийте її найтоншим захисним шаром іншого хімічного складу. Після цього добре вимийте підлогу, щоб уникнути появи матових плям (так як кристалізатор містить слабку кислоту).
8
Щоб мармурова підлога довго радував вас, захистіть його спеціальними складами для полірованого статі, при цьому вони можуть додатково володіти тонуючим ефектом, виділяти колір, створювати ефект мокрого каменю.