Як розвинути індивідуальність.

Стати незалежною особистістю в умовах тиску соціальних інститутів, громадських установок, зобов'язань і авторитетів, непросто. Проте кожен може розвинути індивідуальність, якщо не побоїться кинути виклик стандартам мислення і дій.
Інструкція
1
У людині завжди присутні кілька начал, складових грані його особистості: тваринні інстинкти, слідування суспільним установкам і індивідуальні риси. Багато людей, вельми досягли успіху в житті, разом з тим відчувають, що з плином часу, перебуваючи в рамках соціальних інститутів (сім'ї, освітніх установ, потім - корпорацій), втрачають свої унікальні сторони характеру, під тиском зовнішніх обставин перестають бути собою.
2
Усвідомлення проблеми і є перший крок на шляху до її вирішення. Якщо ви хочете розвинути індивідуальність , згадайте свої починання дитячих і юнацьких років. Педагогіка вважає творчість одним з найважливіших способів розвитку особистості дитини. Чому б не перенести цю практику на дорослих? Тим більше що в даний час працює безліч студій та секцій, спрямованих на розвиток власного «я»: художні, танцювальні, театральні, вокальні.
3
Припиніть соромитися. Індивідуальність суть сукупність рис, поведінкових реакцій, власний стиль, манера мови, жести і сотні інших дрібниць, з яких складається цілісна картина. Ніхто не помітить вашу особистість, якщо ви будете її старанно ховати. Не намагайтеся бути схожим на інших, висловлюйте свою точку зору, вступайте в дискусії, пропонуйте власні варіанти - швидше за все, знайдуться люди, готові слідувати за вами і наслідувати вам.
4
Працюйте над собою. Слідкуйте за зовнішністю, бо неохайний вигляд, запущена фігура, підібрана без жодного стилю і лиску одяг не сприяють впевненості у собі. Розвивайте мовні навички: навчіться розповідати анекдоти та кумедні історії, пробуйте виступати на публіці (вимовляти тости на святах, зачитувати звіти на нарадах і пр.)
Зверніть увагу
Вітчизняний психолог Борис Ананьєв ознаками зрілої особистості вважав цілісність, автономність, творчість, неповторність. Знайти індивідуальність десь поза собою неможливо, це ваша власна здатність складати судження про все, приймати рішення, нестандартно мислити і діяти.
У світі не існує двох абсолютно однакових людей. Навіть якщо вони схожі один на одного як дві краплі води, їх поведінку, манери, характер і внутрішній світ будуть різнитися. Ця відмінність від інших і являє собою індивідуальність . Щоб продемонструвати її всім оточуючим, необов'язково кричати про звий унікальності на кожному розі.
Інструкція
1
Не поспішайте виділитися «хоч чим-небудь», аби не бути схожим на всіх інших. Це не найкраще прагнення, т.к. ваша індивідуальність повинна дійсно мати місце, а не бути штучно созданой вами. Подумайте, що насправді відрізняє вас від оточуючих, і в своєму самовираженні робіть акцент саме на цьому.
2
Виразіть свою індивідуальність за допомогою зовнішності. Людей, які вирішили виділитися цим способом, легко помітити в натовпі. Підберіть собі оригінальну зачіску і стиль одягу. Тут вам надано неймовірний простір для творчості. Обмежити себе можете тільки ви самі. Однак неординарна зовнішність необов'язково повинна шокувати оточуючих, вона може бути цілком звичайною, але утримувати свої неповторні, ледве вловимі штрихи.
3
Знайдіть самовираження в хобі. Цей спосіб підійде вам, якщо ви є творчою натурою. Видайте свою збірку віршів чи оповідань, запишіть альбом зі своєю музикою, беріть участь у всіляких концертах і виставках. Якщо у вас є талант, ваша індивідуальність в повній мірі зможе висловитися в ньому.
4
Підберіть собі незвичайну професію. Чи багато хто люди можуть похвалитися тим, що їх професія нікому невідома і викликає, щонайменше, подив? Ви відразу ж залучите до себе увагу, якщо вашою роботою буде, наприклад, вивчення можливості визначення знаходження людини під землею. До речі, такі фахівці називаються маркшейдерами.
5
Завжди висловлюйте свою думку. Найпростішою спосіб виразити себе - це ознайомити оточуючих зі своєю точкою зору. Не бійтеся сказати щось не те або бути незрозумілим. Не відмовляйтеся від своїх принципів, аби догодити іншим. Якщо ваші умовиводи будуть справді обгрунтовані і наповнені вашої індивідуальність ю, інші люди обов'язково помітять і оцінять це.