Як повернути товар в магазин без чека. Як повернути складно технічний товар.

Нерідкі випадки продажу товарів без чека. Як правило, це зустрічається на ринках, у невеликих магазинчиках, торгових наметах, в інтернет-магазинах. Але якщо вам продали неякісну річ або вона просто не підійшла вам за кольором, фасоном, розміром, ви маєте повне право, дотримуючись встановлених термінів, повернути товар або обміняти його на більш якісний навіть за відсутності чека.
Інструкція
1
Покупку товару у конкретного продавця вам доведеться все-таки довести. Досить буде показань свідків, упаковки з логотипом продавця, серійний номер товару, фото- або відеозйомка процесу покупки і т.п. Як правило, на ринках при поверненні продуктів продавець знає недоліки свого товару і при зверненні до нього в день покупки з готовністю повертає гроші за неякісний продукт або річ.
2
Зверніться до продавця, пред'явивши товар. В усній формі вимагайте повернути гроші. У разі відмови складіть письмову претензію, перерахувавши і приклавши всі наявні докази покупки, прописавши номера телефонів та імена свідків. Формулюйте свої вимоги коротко і по суті. Претензія повинна бути написана в двох примірниках, один - продавцю, другий залишається у вас з наступними позначеннями: дата, підпис і печатка продавця про прийняття претензії.
3
Якщо продавець відмовився прийняти претензію, зверніться в адміністрацію торгового центру або ринку. А саму претензію відправте замовними листом на адресу магазину, адміністрації ринку або продавця (якщо вам його повідомили). В іншому випадку зверніться із заявою в Росспоживнагляд.
4
Наполягайте на проведенні продавцем експертизи. Про це, до речі, бажано прописати в претензії - нехай продавець повідомить вам про дату і місце проведення експертизи. Перевірка якості товару повинна проводитися за рахунок продавця. Якщо ж продавець категорично відмовляється задовольняти претензію і не бажає вникати в суть вимог, проведіть експертну оцінку якості за свій рахунок. Так чи інакше, витрати на експертизу в кінцевому рахунку зобов'язаний покриватиме продавець після повернення товару (в тому числі і через суд).
5
Щоб задовольнити ваші вимоги в поверненні товару, в тому числі і без чека, законом «Про захист прав споживачів» продавцеві дається 10 днів, рахуючи день складання претензії (ст. 31 закону), з проведенням експертизи - 14 днів. За кожен день прострочення можна стягнути пеню в розмірі 1% від вартості товару (ст. 28 закону).
Зверніть увагу
Товар підлягає обміну та поверненню і з чеком, і без чека як при виявленні істотних недоліків, так і у випадку, якщо виріб не підійшло за кольором або розміром (за статтею 18 і 25 закону «Про захист прав споживачів»). На це продавцеві дається 15 днів. Виняток - категорії товарів, що не підлягають обміну та поверненню (предмети особистої гігієни, ліки, білизну і т.п.).