Як зробити композицію.

Композиція в живопису є одним з найважливіших елементів побудови зображення на картині. Більшою мірою побудова композиції полягає в правильному розташуванні різних намальованих об'єктів на картині. Перевірити правильність розташування об'єктів можна за допомогою промальовування обрисів.
Інструкція
1
Сучасні технології дозволяють створювати схематичні зображення і елементи живопису, щоб заздалегідь спланувати правильну композицію. На комп'ютері можна безліч разів переміщати об'єкти по простору, поки не буде вибудувана правильна композиція.
2
Важливу роль при створенні композиції також відіграє правильна палітра кольорів. Якщо художник або фотограф робить на якому-небудь елементі акцент, то він надає даному елементу яскравіший колір, який виділяє предмет на тлі інших менш яскравих об'єктів.
3
Художні правила побудови композиції спираються на головне правило - «правило 1/3». Дане правило створення композиції полягає в поділ полотна на третини по горизонталі і вертикалі, і знаходженні центру полотна, в якому буде, відбувається основна дія картини. Об'єкти картини, намальовані в кожній третини не повинні перетинатися, таким чином, забезпечуючи кордону дій зображення і його переходів. Створюючи точну композицію. Правило третин можна заздалегідь перевірити за допомогою олівця, перш ніж на картину буде нанесена фарба або масло.
4
Правило третин використовується як у живописі, так і в фотографії при побудові композиції, а також іноді застосовується в деяких методах дизайну. Але в живописі також широко використовуються начерки олівцем для попередньо розміщення всіх об'єктів на картині.
5
Будь-який професійний художник повинен створювати точну художню композицію картини, в іншому випадку картина не сприймається як професійне і гідне уваги творіння живопису.
Композиція - загальна назва для будь-якого художнього твору (музичного, літературного), а також дисципліна, що вивчає закони форми твору. Побудова композиції в кожному роді мистецтва ґрунтується на загальних законах і має особливості, властиві конкретному виду мистецтва. Так, побудова музичної композиції ґрунтується на поданні твору у вигляді союзу декількох частин.
Інструкція
1
В цілому композицію музичного твору можна представити у вигляді схеми: вступ - головна тема, перехідна тема, побічна тема, розвиток, кульмінація, фінал.
2
Перша частина музичної композиції - вступ. Воно має бути коротким, зазвичай містить невеликий набір граючих інструментів. В таких випадках по вступу важко визначити характер твору, настрій і деякі інші емоційні відмінності. Можна визначити лише загальні риси: лад, тональність, метр.В деяких випадках (урочисті марші, бравурні вальси і подібні твори) у вступі грають всі інструменти для створення ефекту масовості, величі. Триває вступ до 30 секунд (близько 8 тактів).
3
Наступна частина композиції - основна тема. В пісенному жанрі це місце називається заспівом. Тут викладається основна тема твору, проявляються майже всі фарби композиції: настрій, мелодика, характер. Триває заспів до 40 секунд (16-32 такти)
4
Далі може бути тема-перемичка, в піснях звана бриджем. Тут викладається перехідний мотив між заспівом і приспівом. Триває бридж до 10 секунд (4-8 тактів). Виконує роль логічного крещендо (збільшення динаміки), що веде до приспіву.
5
Побічна тема, або приспів. У класичних творах вона контрастує за характером з головної (повільна - швидка, мажорна - мінорна, тридольна - Четирехдольний, тиха - гучна, синкоповані - співуча).
6
Розвиток композиції полягає в боротьбі викладених тем, варіації акомпанементу, додаванні нових підголосків та інструментів.
7
Кульмінація - найяскравіший момент твори по динаміці, ритму та іншими критеріями. Потрібно враховувати, що якщо загальний настрой твори спокійний (колискова), то і кульмінація повинна бути помірною (відповідно до законів жанру).
8
Фінал підсумовує розвиток, ставить теми знову в різні ніші, заспокоює музику. В деяких випадках, навпаки, в фіналі звучать яскраві акорди, що залишають враження вибуху на останніх звуках.