Як обслуговувати дизель.

Легкові автомобілі з дизельними двигунами набирають популярність завдяки своїй економічності, невибагливості, надійності і тяговитости. Проте небагато автовласники знають про особливості обслуговування дизелів і про самого обслуговуванні взагалі.
Інструкція
1
Не шкодуйте коштів на покупку витратних матеріалів. Істотно заощадити все одно не вийде, а збиток від застосування низькоякісних расходников може виразиться в серйозне зниження ресурсу мотора. Масло, все фільтра - це ті самі матеріали, до якості яких дуже чутливий будь дизельний агрегат.
2
Періодичність заміни масла і фільтрів становить 7000 км для важких умов експлуатації і 10000 км для неважких. Переважну їзду по бездоріжжю і по місту слід вважати тяжкими умовами експлуатації. Також обов'язково стежте за терміном придатності масла і його сезонністю стосовно пори року. При невеликих пробігах автомобіля масло міняйте два рази на рік перед настанням холодного і теплого пори року.
3
Слідкуйте за станом ременя ГРМ і своєчасно міняйте його при появі ознак зносу, при його пошкодженні, а також після кожних 70 000 км пробігу або кожні 3 роки (що настане раніше). Якщо конструкція дизельного двигуна передбачає індивідуальний ремінь приводу паливного насоса високого тиску (ТНВД), обов'язково міняйте його разом з ременем приводу газорозподільного механізму.
4
Визначення стану ременя ГРМ візуальним способом вкрай важко. «Втома» корду гумового ременя хоч я знаю оці, але може привести до пошкоджень і обриву самого ременя. Тому по досягненні зазначеної величини пробігу обов'язково міняйте ремінь незалежно від його зовнішнього вигляду. Разом з ременем замініть всі пов'язані з ним обертові деталі (натяжна ролик і шків помпи), щоб запобігти заклинювання або передчасний знос ременя.
5
Періодично робіть діагностику в сервісі, що спеціалізується на дизельних моторах. Це необхідно робити щосезону в цілях запобігання поломок силового агрегату. Таким чином, до речі, досягається економія грошей. Адже ремонт дизеля більш складний і доріг, ніж ремонт бензинового мотора, а вартість діагностики на сервісі істотно дешевше ремонту. Діагностика форсунок сучасного дизеля вимагає застосування мотор-тестерів вартістю десятки тисяч доларів, що робить дану операцію неможливою для самостійного виконання.