Як відправити лист-резюме.

Самим популярним і у здобувачів, і в роботодавців способом обміну інформацією можна назвати електронну пошту. Загальноприйнятий формат першого подання роботодавцю - повідомлення з резюме у вигляді вкладеного файлу і супровідним листом в тілі послання. Проте можливі й інші варіанти, у тому числі обумовлені самим роботодавцем.
Інструкція
1
Якщо ви відправляєте лист вкладеним файлом, першим ділом приєднаєте до свого послання це вкладення. Якщо ви забудете докласти файл, це може призвести не найкраще враження.
2
Обов'язково перевірте, чи актуально отправляемое резюме : чи всі відображені в ньому ваші позиції і досягнення. Якщо є необхідність щось додати, обов'язково зробіть це. Це актуально для кандидатів, що претендують на різні вакансії і мають варіанти резюме , «заточені» під кожну конкретно. Ваш роботодавець повинен бачити резюме , актуальне саме для тієї вакансії, яку він пропонує.
3
Заповніть поле для теми. Тут оптимально вказати назву вакансії, на яку ви претендуєте. Наприклад, « резюме на таку-то вакансію». Це дасть певну гарантію, що ваше послання не буде автоматично класифікувати як спам. Крім того, це дасть представнику роботодавця інформацію, з якого саме питання ви до нього звернулися (а у нього в роботі можуть бути десятки, а то й сотні вакансій) і принесе вам додаткові очки в його очах.
4
Тепер переходите до заповнення тіла листа. Краще всього розмістити в ньому супровідний лист. Занадто довгим воно бути не повинно, але підкреслити в ньому свої сильні сторони, причини інтересу до вакансії та пошуку роботи, показати своє знання специфіки галузі буде зовсім не зайвим.
5
У самому крайньому випадку, варіант «Здрастуйте, прошу ознайомитися з моїм резюме на таку-то вакансію. З повагою, такий-то »виглядає набагато вигідніше порожнього листа з вкладеним файлом. Розміщувати резюме в тілі листа випливає, тільки якщо про це просить сам роботодавець (такі іноді зустрічаються). Але навіть у цьому випадку резюме цілком може розміститися під супровідним листа.
6
А ось тепер заповнюйте поле для адреси одержувача. Робити це в останню чергу бажано неспроста: найкраща гарантія, що лист не піде помилково, наприклад, після випадкового натискання не тієї клавіші. На всякий випадок перевірте, чи все доклали, пробіжіть текст на предмет помилок (у резюме і супровідному листі вони неприпустимі). І тільки переконавшись, що все гаразд, давайте команду на відправку листа.
Зверніть увагу
Ніколи не називайте файл просто «резюме». Оптимальний варіант - вказати своє ім'я, ще краще - також назву вакансії. Наприклад, «Іванов менеджер з продажу резюме». Роботодавець може отримати за день безліч листів з однаковою назвою вкладеного файлу, а йому всі їхні зберігати в одну папку. Позбавивши його від поганої роботи, ви завоюєте додаткові очки.