Як поміняти акумулятор. Як поміняти акамулятор на авто.

Багато автомобілістів в зимові місяці стикаються з поширеною проблемою, що полягає в повній відмові акумулятора. Коли акумулятор слабо працює в жарку пору року, не всі здатні помітити це відразу. З настанням зими такий акумулятор може підвести Вас в найнесподіваніший момент. Якщо акумулятор у вашій машині потребує термінової заміни, краще не покладатися на долю і замінити його до того, як автомобіль встигне стихнути посеред вулиці.

Для початку визначте місцезнаходження акумулятора в машині. У більшості випадків він перебуватиме в одному відсіку з двигуном, хоча можливі й винятки. Наприклад, в деяких німецьких автомобілях акумулятор розташовується під заднім сидінням або в багажніке.Чтоби поміняти акумулятор, необхідно для початку зняти ряд панелей, застосувавши для цього відповідні інструменти. Визначте, за допомогою яких кріплень акумулятор фіксується в гнізді. Найчастіше кріплення являє собою планку, яка стелиться поверх акумулятора і закріплену за допомогою двох різьбових стержней.Сняв кріплення, перевірте клеми акумулятора. Вони можуть бути верхніми або бічними - верхні клем знімаються за допомогою стандартного гайкового ключа, а бічні - за допомогою невеликих комбінованих торцевих або гайкових ключів. В деяких моделях автомобілів застосовуються пружинні затискачі, які можна зняти за допомогою пассатіжей.После того, як Ви зняли старий акумулятор, живлення електросистеми автомобіля переривається - тому заздалегідь подбайте про те, щоб знайти в інструкції або згадати код магнітоли та сигналізації. Після того, як всі кріплення і дроти зняті, акумулятор слід вийняти з піддону, в якому він встановлений. Краще всі ці процедури виконувати із застосуванням гумових рукавичок - в більшості випадків акумулятори бувають не тільки важкими, але і брудними, іноді навіть покритими кислотою.

Тепер слід розчинити трохи соди в літровій банці води і протерти піддон кріплення акумулятора, клеми проводів і фіксуючі деталі. Сода нейтралізує акумуляторну кислоту, тому протирайте її розчином всі місця, які потребують цього доти, поки розчин не перестане пінитися. Після цього протріть всі поверхні насухо і вставте в гніздо новий акумулятор. Переконайтеся, що Ви встановили його правильно, подивившись на знаки «+» і «-». Приєднаєте кріплення належним чином, а потім підключіть до акумулятора дроти в зворотному порядку - спочатку дроти зі знаком «+», після них дроти зі знаком «-».

Термін служби автомобільної акумуляторної батареї становить в середньому 3 - 4 роки, після чого акумулятор починає створювати справжні проблеми власнику авто. Тому, після того, як акумулятор відслужив свій термін, найкраще замінити його на новий.
Інструкція
1
Щоб дізнатися який акумулятор вам потрібно купити замість старого, відкрийте капот автомобіля і уважно огляньте наклейку на акумуляторі. Вам потрібно дізнатися ємність встановленої акумуляторної батареї, яка виражається в ампер-годинах і має позначення Ah.
2
Крім ємності акумулятора вам також знадобляться його розміри, тому що у різних виробників акумулятори одній ємності можуть значно відрізнятися в розмірах. Виміряйте довжину, ширину і висоту акумулятора.
3
З причини того, що дроти живлення акумуляторної батареї мають обмежену довжину, запам'ятайте розташування плюсового і мінусового контактів.
4
Тепер можна вирушати в автомобільний магазин і купувати акумулятор, що повністю відповідає всім параметрам старої батареї. Будьте особливо уважні, тому що, встановивши в автомобіль акумулятор більшої ємності, ви ризикуєте значно зменшити термін служби батареї, через те, що потужності генератора не вистачатиме для повної зарядки. Якщо ж ви купите батарею більшого розміру або невідповідну розташуванню контактів - ви просто не зможете встановити такий акумулятор в автомобіль.
5
Після того, як новий акумулятор буде куплений, можна відразу ж приступити до установки. Для цього відкрийте капот, за допомогою гайкового ключа зніміть клеми з акумулятора і відкрутите кріплення, що утримує акумулятор на корпусі авто. Вийміть старий акумулятор, а на його місце встановіть новий, строго дотримуючись полярності. Закрутіть кріплення і клеми.