Як намалювати єгипетську піраміду. Як намалювати піраміду олівцем.

Історичний пейзаж або звіт про подорож до Єгипту, театральна декорація для сценки з життя цієї країни - без зображення піраміди вам не обійтися. У будь-якому випадку спочатку потрібно ескіз, який найкраще зробити на папері олівцем, кольоровою крейдою або акварельними фарбами.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - кольорові крейди, олівці або акварель;
  • - картинка або фотографія із зображенням піраміди.
Інструкція
1
Єгипетська піраміда - масивна споруда з великим підставою. Підстава дещо більше висоти, тому лист краще покласти горизонтально. Для ескізу театральної декорації покладіть його так, як буде розташовуватися сама декорація. Визначте співвідношення підстави і висоти. Це можна зробити по картинці. Лінійкою вимірювати не обов'язково, прикиньте на око.
2
Проведіть 2 перпендикулярні один одному лінії. Одну намалюйте паралельно нижньому краю листа. Розділіть її навпіл і до середини проведіть вгору перпендикуляр. Уявіть собі, що на картинці з зображенням піраміди відсутні деталі і фактура матеріалу, а є тільки контури. Будь-яка піраміда буде здаватися трикутником. Єгипетська піраміда являє собою рівнобедрений трикутник. Позначте на вертикальній лінії висоту. З'єднайте отриману точку з кінцями підстави.
3
Визначте, з якої точки ви дивитеся на піраміду . Від цього залежатиме становище її бокового ребра. Якщо глядач стоїть прямо перед межею, то він бачить тільки трикутник, складений з каменів. Художнику залишається тільки передати фактуру. Проведіть кілька тонких горизонтальних ліній. Це будуть верстви каменю. Розділіть кожен шар на окремі блоки, намалювавши вертикальні лінії між сусідніми горизонтальними. Лінії в різних шарах не повинні бути продовженням один одного.
4
Якщо ви вирішили, що глядач бачить ребро піраміди, потрібно визначити положення цього ребра. Від вершини споруди проведіть вниз пряму лінію. Вона розділить приблизно навпіл кут між бічною стороною трикутника і висотою. Проведіть її на відстань трохи нижче горизонтальної лінії. Кінець цього нового відрізка з'єднайте з вершинами нижніх кутів початкового трикутника. Лінії, що зображують верстви кам'яної кладки, намалюйте майже паралельно цим новим відрізкам. Відстань між їх кінцями, які перебувають ближче до глядача, трохи більше, ніж між далекими кінцями (по краях).
5
Намалюйте оточення піраміди. Це в першу чергу небо і пісок. Всі інші предмети поруч з настільки гігантським спорудженням здаються дрібними і незначними. Для неба використовуйте різні відтінки синього і блакитного. Пісок зробіть рівного жовтуватого або коричневого кольору. Якщо піраміда повернута однією гранню до глядача, візьміть для неї світло-коричневий або сірувато-коричневий колір. Кам'яну кладку обведіть тим же кольором, але погустіше і потаємні.
6
Якщо глядач бачить перед собою ребро піраміди, зробіть грані трохи світліше на місці їх стику. Дальні їх краї зробіть потаємні. Обведіть контури піраміди і ребро темною фарбою. Контури каменів кладки обведіть тим же кольором, що і контури, але більш тонким пензлем.