Як натягувати рейсшину.

рейсшиною називається спеціальна чертежная лінійка, що дозволяє проводити прямі лінії. У короткій рейсшини зазвичай є головка - планка, розташована під прямим кутом до лінійки. Однак для великих креслень, які виконуються на підрамнику, необхідний інший інструмент. Він являє собою довгу лінійку, яка пересувається на роликах по натягнутій волосіні.
Вам знадобиться
  • - чертежная дошка;
  • - рейсшина;
  • - волосінь або капронова нитка;
  • - 4 невеликих цвяха;
  • - плоскогубці;
  • - молоток.
Інструкція
1
Надайте дошці горизонтальне положення. Покладіть на неї рейсшину так, щоб вона перебувала строго паралельно нижньому краю. Краще поєднати нижні краї лінійки і підрамника. Посуньте рейсшину так, щоб відстані від бічних сторін дошки до роликів були однаковими. Виміряйте цю відстань. Відкладіть його по верхньому і нижньому торцях підрамника від кутів і поставте точки. Постарайтеся зробити так, щоб позначки знаходились на однаковій відстані від верху і низу торця. Для перевірки можна з'єднати ці лінії прямими, накресливши їх олівцем. Лінії мають бути строго паралельні бічним сторонам. У той же час вони є дотичними до роликів і розташовуватися по відношенню до них із зовнішнього боку. Підпишіть точки як А, Б, В і Г. Ролики позначте як 1 і 2.
2
Забийте в ці точки невеликі цвяхи. Загніть їх плоскогубцями, щоб вийшло щось на зразок дужок або петель. Прив'яжіть волосінь до скобці в одній з точок. Наприклад, нехай це буде точка А. Проведіть лісочку до ролика 1, обхопіть його знизу. Ролик 2 обхопіть волосінню зверху. Проведіть її до скобці Г, потім до Б. Прив'язувати шнур до цих петлям можна, інакше рейсшина НЕ рухатиметься. Знову підведіть лісочку до ролика 1 і охопите його зверху, а ролик 2 - знизу. Закінчите траєкторію в точці В. На самій лінійці у вас повинно вийти щось на зразок довгої "вісімки".
3
Перед тим, як міцно прив'язувати другий кінець шнура до скобці В, перевірте натяг. Якщо ви вперше займаєтеся цією справою, використовуйте динамометр. Сила натягу становить від 1,5 до 3 кг. Якщо ж динамометра у вас немає, спробуйте притиснути один кінець лінійки до дошки. Другий кінець не повинен розгойдуватися. Зачепіть волосінь. Вона повинна видавати мелодійний звук. Порухайте рейсшину . Вона повинна ходити вільно, але не застряє, але в той же час не бовтатися на волосіні.
Корисна порада
Підрамник можна зробити своїми руками. Дерево необхідно вибирати досить м'яке, щоб легко було встромляти в нього кнопки. Але якщо ви вирішили зробити креслярську дошку, не забувайте про те, що кути повинні бути ідеально прямими. Рейку краще купити в магазині, оскільки вона повинна відповідати стандартам. Аркуш ватману закріплюйте так, щоб його краї були строго паралельні сторонам дошки.