Як підключити дві мишки.

Мишею називають комп'ютерний маніпулятор, призначений для управління курсором в інтерфейсі графічної операційної системи. Не часто, але виникає необхідність мати відразу два таких пристрої, задіяних в одній ОС. Наприклад, це може знадобиться, якщо ви хочете в деяких додатках використовувати спеціальну «геймерську» миша з підвищеною точністю, а в інших програмах переходити на звичайну.
Інструкція
1
Визначте, через який порт підключена основна миша - від цього залежить вибір типу другого такого маніпулятора. Якщо ви працюєте на настільному комп'ютері зі звичайним системним блоком, швидше за все, для цього використовується гніздо PS/2 на його задній панелі - туди виведені роз'єми материнської плати. Штекер цього стандарту має циліндричну форму з декількома штирьками всередині.
2
Якщо ж використовується USB-порт, то він повинен бути плоскою прямокутної форми. Роз'єм PS/2 для миші може бути тільки один - якщо він не задіяний основним маніпулятором цього роду, ви можете використовувати його для підключення додаткового. В іншому випадку вам підійде тільки USB-мишка. В переносних комп'ютерах PS/2 використовується рідко, тому найбільш ймовірно, що обидві миші вам доведеться підключати через USB-порти.
3
Підберіть миша з коннектором потрібного типу (PS/2 або USB). В роз'єм USB (на передній, бічній або задній панелі корпусу комп'ютера - це не важливо) досить вставити роз'єм нового пристрою і воно буде упізнано і задіяно операційною системою. А через гніздо PS/2 миша слід приєднувати тільки при вимкненому комп'ютері, тому що завантаження її драйвера відбувається разом із завантаженням системи.
4
Якщо друга миша буде бездротової, то її інсталяція буде відрізнятися від під'єднання звичайного USB-пристрої тільки тим, що підключати потрібно не саму мишу, а її адаптер.
5
Описані пункти дозволять задіяти додаткову миша для маніпулювання одним курсором на екрані комп'ютера. Існує додаткове програмне забезпечення, яке дозволяє використовувати два (або більше) таких маніпулятора, кожен з яких має власний курсор, а іноді вони навіть підключені до різних комп'ютерів локальної мережі. Такі програми не отримали поки широкого розповсюдження, так як не вкладаються в концепції сучасних операційних систем персональних комп'ютерів. При бажанні ви можете випробувати такий варіант - наприклад, це може бути система MultiMouse (http://multimouse.com).