Як поставити дверний замок.

Замок є найбільш надійною і популярною конструкцією. Врізати замикає пристрій на залізну двері може тільки професіонал, але встановити його на дерев'яні двері можна і самостійно.
Вам знадобиться
  • Замок, олівець, шурупи і шуруповерт, дриль, стамеска, лінійка
Інструкція
1
Помістіть замок внутрішньою частиною до дверей на тому рівні, де будете його врізати. Обведіть його по контуру за допомогою олівця і відзначте місце майбутніх кріплень. Вам знадобляться розмітки верхнього і нижнього краю корпусу замикаючого пристрою, висоти його стержня і замкової щілини. Перенесіть штрихи позначки на зворотний бік дверей.
2
Проведіть осьову лінію по середині краю дверей. Виконайте завмер глибини замкової щілини і відзначте це відстань на свердла. Вибирайте вітое або перове свердло, діаметр якого трохи більше товщини механізму замка. Просвердлите перекриваються отвори з означеної осьової лінії на кромці дверей. Виконуйте роботу обережно, свердлите поетапно, стежте за тим, щоб свердло зберігало перпендикулярне положення.
3
Поставте відмітку на лицьовому боці двері в тому місці, де повинні бути отвори для ручки засувки і замкової щілини. Просвердлите їх з обох сторін. Отвори повинні зійтися в середині. Подровняйте боку гнізда для корпусу замку на торці дверей за допомогою стамески. Приберіть зайву деревину.
4
Перевірте, чи збігаються зроблені отвори для засувки і замкової щілини з отворами в клямці. Для цього вставте корпус замка на місце. Прикрутите шурупами накладку корпусу замку. Вставте ручку і її стрижень на місце, прикручуючи її шурупами.
5
Переведіть двері майже в закрите положення. Поставте позначки на краї дверної коробки верху і низу засувки. При відритому положенні дверей проведіть лінію на внутрішню поверхню рами, використовую лінійку і олівець.
6
Виміряйте відстань між переднім краєм дверей і лицьовою стороною засувки. Обведіть запірну планку і отвір в ній олівцем, приклавши її до приготовленої розмітці. Виріжте гніздо для засувки стамескою. Прикладіть планку і прикрутіть її шурупами
Установку міжкімнатних дверей краще довіряти фахівцям, а ось врізати дверний замок ви можете вже самостійно. Прочитайте уважно інструкцію з інсталяції дверного замка, відрахуйте від підлоги приблизно 95-100 см, озбройтеся необхідним інструментом і приступайте до виконання поставленого завдання.
Інструкція
1
На вхідні двері встановлюються замки накладні. Закріпіть їх на внутрішній стороні дверного полотна за допомогою шурупів. Стамескою і свердлом зробіть в полотні отвір для стрижня замку. Наступне, що вам потрібно зробити - це зробити гніздо для пластинки запірного корпусу в дверній коробці. У цей гніздо буде потім входити клямка.
2
Далі прикладіть до визначеного місця замок, відзначте розташування передній його планки на торці дверного полотна. Стамескою виконайте поглиблення для планки. Знову прикладіть замок і нанесіть позначки для шурупів. Слідкуйте за тим, щоб планка не виступала за межі торця дверей. Тепер закріпіть замок, прикрийте двері і зробіть позначки для розташування запірної коробки. Прикріпіть коробку за допомогою шурупів.
3
Врізні замки встановлюються на міжкімнатні двері разом з ручкою, в якій є отвір для ключа. Вам потрібно врізати замок в торець обв'язки. Врізаючи замок в филенчатое полотно, не встановлюйте його навпроти середнього бруска косяка, щоб не розхитати «шипове» з'єднання двері.
4
Відзначте місце для врізки замку. Прикладіть його торцем до обв'язки, обведіть його контури. Помітьте шилом замкову щілину. Тепер відзначте товщину замку на обв'язки по її бічній осі. З торця дверей просвердлите по контуру отвору. Їх глибина повинна бути відповідною довжині замка. Зробіть по контуру замку виїмку деревини. Знову прикладіть до дверей замок і обведіть контур торцевої його частини. Зробіть поглиблення, що дозволяє розташувати замок на тому ж рівні, що і дверна рама. Прикрийте двері і визначте місце для установки планки. Зробіть для планки, засува або засувки виїмку.
5
Наостанок, дам вам одну пораду: якщо ви хочете, щоб дверні ручки працювали безшумно і м'яко, змастіть як слід засувки вазеліном або олією. Ось і всі премудрості.