Як затискати струни на гітарі. вчуся грати на гітарі струни звучать глухо.

Якість звуку при грі на гітарі багато в чому залежить від постановки пальців лівої руки. Якщо струни затиснуті неправильно, звук виходить занадто глухий або деренчливий, навіть якщо інструмент чудовий і налаштований ідеально. Починаючому музиканту важливо освоїти правильне положення пальців.
Вам знадобиться
  • - гітара з металевими струнами:
  • - визначник акордів:
  • - манікюрні ножиці і пилка для нігтів.
Інструкція
1
Зістрижіть нігті на лівій руці. Їх необхідно підстригти якомога коротше і ретельно обробити пилянням. Занадто довгі нігті не дозволяють міцно затискати струни. На правій руці при цьому нігті краще залишити, оскільки вони потрібні для деяких прийомів гри.
2
На початковому етапі грайте на акустичній 6-струнної гітарі з металевими струнами. Нейлонові, звичайно, легше притискати, і вони не натирають мозолів. Однак звучать вони глуше металевих, особливо на гітарах серійного виробництва. До того ж на електро гітарі теж варто метал, причому він більш жорсткий, ніж на акустиці. Так що потрібно розвинути значну силу пальців і заробити заслужені мозолі.
3
Вчіться грати сидячи і в правильній позі. Виконувати музику на електро гітарі нерідко доводиться стоячи або навіть в русі, але для цього потрібно спочатку виробити хорошу техніку. Сядьте правильно. Покладіть гітару виїмкою корпусу на праве стегно. Праву ногу поставте на лавочку, яку можна замінити декількома книгами або невеликим шухлядкою. Гриф розташуйте під невеликим кутом вгору. Лікоть лівої руки повинен бути спрямований вниз. Великий палець її при грі на класичній 6-струнної гітарі підпирає гриф. Техніка гри на семіструнке або електро гітарі дозволяє затискати баси і цим пальцем.
4
Зігніть 1, 2, 3 і 4 пальці лівої руки так, щоб кінчики їх стосувалися струн. Зап'ясті при цьому має бути вільним. Відразу цього домогтися вдається не всім, але постарайтеся не напружувати його і кисть. Який саме частиною пальця затискати струни - залежить від гітари. При техніці, де великий палець затискає баси, працюють подушечки, тому що інакше акорд просто не взяти. В інших випадках музиканти ставлять палець на струну тією його частиною, що знаходиться між подушечкою і нігтем. Спробуйте той і інший варіанти. Головне в цій ситуації - щоб палець затискав тільки одну струну і не торкався сусідніх. Для цього він повинен бути достатньо гнучким.
5
Намагайтеся затискати будь-яку струну майже посередині лада, трохи ближче до правого поріжку. До цього необхідно звикнути до того, як ви почнете грати акорди і їх послідовності. Перший час пальці доведеться напружувати. Проте надалі намагайтеся, щоб і вони були вільними. Не припиняйте займатися, якщо з'явилися неприємні відчуття в тих місцях, якими ви затискаєте струни. Це нормально. Відчуття ці дуже швидко зникнуть, якщо ви будете продовжувати грати. Заняття в цей момент можна дещо скоротити за часом.
Для музикантів, що грають на струнних інструментах, це питання виглядає далеко не зайвим. Від правильності притискання струн гітари, балалайки, мандоліни чи скрипки залежить сила і чистота звуку, що є визначальним фактором при виконанні музичного твору.
Інструкція
1
Так, наприклад, якщо ви почали освоювати техніку гри на гітарі, то гриф обхопіть лівою рукою знизу, при цьому роблячи упор великим пальцем на його зворотний бік. Пальці лівої руки - вказівний, середній, безіменний і мізинець мають кожен свій номер, відповідно 1, 2, 3 і 4. Положення всієї кисті по відношенню до ладів іменується словом «позиція». Якщо під час виконання музичного твору гітарист затискає одну з струн другим пальцем на V ладу, то можна сміливо стверджувати, що рука знаходиться в V позиції.
2
Для затискання струн окремо використовуйте подушечки пальців. Але є в грі на гітарі прийом «баре», при якому вказівним пальцем ви можете плазом одночасно притиснути кілька струн або все струни . Залежно від цього баре може бути повним і малим.
3
При грі пальці лівої руки тримаєте в напівзігнутому стані, пальці в суглобах не згинайте. Допускається згинати вказівний палець, та й то коли потрібно притиснути одночасно дві або три струни. Великий палець в грі не бере участь, і його практично не видно, зате він виконує дуже важливу функцію - служить опорою для «грають» пальців.
4
Під час гри струни притискайте поруч з ладами - металевими пластинками, але не зрушуйте при цьому їх убік.
5
Основний прийом вилучення звуку на гітарі - за допомогою щипка, який швидше нагадує удар по струнах кінчиками пальців. Великий палець правої руки робить щипок від себе, а інші пальці - щипок до себе. Перед тим, як витягти звук ставите палець перпендикулярно струні. Таке положення забезпечує при зіткненні велику силу удару і багатство обертонами. Витяг звуку на струні проводиться від підставки до грифа. Якщо ви витягаєте звук з постійною силою і при цьому пересуваєте руку від підставки до грифа, то напевно помітите, як буде змінюватися тембр інструменту.