Як розвинути почуття власної гідності.

Для того щоб домогтися успіху в житті, треба, щоб оточуючі повірили в тебе. Для того щоб оточуючі повірили в тебе, треба повірити в себе самому. Впевненість у своїх силах народжує почуття власної гідності.
Інструкція
1
Визначте, якими позитивними якостями ви володієте. Тільки не кажіть, що у вас їх немає. Так не буває. Просто ви не цінуєте те, що маєте. А дарма! Адже завдяки своїм знанням та вмінням ви вже чогось досягли в житті. Гордість за свої успіхи - перший крок до розвитку почуття власної гідності.
2
Згадайте ті ситуації, коли ці якості вам допомогли. Чого ви досягли завдяки їм. Похваліть себе за ці досягнення. Чи не применшуйте своїх достоїнств. Подумайте, де ще ви можете проявити себе, в якій області будуть затребувані ваші вміння, ваш досвід.
3
Поставте перед собою нову мету, бажано таку, яка буде досягнута незабаром. Ніщо так не підвищує самооцінку і почуття власного гідності, як подолання чергового рубежу. Наприклад, ви мрієте вивчити іноземну мову. Зрозуміло, на це піде досить багато часу. Але от вами переведений перший текст без допомоги словника! Хіба це не досягнення, яке не величезний крок вперед? Негайно похваліть себе за це, порадійте успіху, вам є чим пишатися!
4
Намагайтеся менше спілкуватися з людьми, які намагаються принизити ваші гідності. У житті часто зустрічаються люди, що намагаються піднятися за рахунок приниження інших. Не варто вважати те, що вони говорять про вас, єдино правильної характеристикою. Це знизить вашу самооцінку. У вашому оточенні є друзі, які вірять в вас і підтримують, будьте ближче до них.
5
Щиро повірте, що досягнете успіху у всіх починаннях саме завдяки вашим талантам. Уявіть собі ситуацію, коли ви вже досягли бажаного. Подумайте, як ви будете себе почуття вать. Запам'ятайте ці відчуття, так вам буде легше вірити в себе, ви швидше досягнете бажаного, і почуття власного гідності буде у вас на належному рівні.
6
Перестаньте боятися і думати, що у вас в цьому житті нічого не вийде! Ви повинні бути впевнені в своїх силах. Ви здатні на багато що, у вас є все, що дає вам право пишатися собою.