Як врізати дверний замок.

Сучасний дверний замок являє собою складну систему замикаючих пристроїв. Від правильної установки замка залежить не тільки тривалість терміну служби двері і самого блокуючого пристрою, але також особиста безпека і збереження майна власника.
Вам знадобиться
  • - Дрель;
  • - стамеска;
  • - будівельний олівець;
  • - крейда
Інструкція
1
Вибравши дверної замок , уважно ознайомтеся з його інструкцією. Замок може бути врізним, накладним, з наявністю або відсутністю ручки. Як правило, замок врізається на висоті від 90 до 110см від підлоги. Накладні замки, встановлювані найчастіше на вхідних дверях, кріпляться за допомогою шурупів. Укручуються вони з внутрішньої поверхні дверного полотна і обв'язки.
2
Стамескою і свердлом виконайте отвір під стрижень замка. Потім прикладіть замок і позначте на торці становище його передньої планки. Стамескою проробіть для неї поглиблення, так зване гніздо. Знову прикладіть замок до дверей і олівцем розмітьте місця вкручування шурупів. Зауважте, що планка ні в якому разі не повинна виступати за поверхню дверного торця. Закріпіть замок і, причинивши двері, розмітьте положення запірної коробки. Вмонтовуйте її також за допомогою шурупів.
3
При врізки замку з ручкою, забезпеченою отвором для ключа, в филенчатое полотно, уникайте розміщення його навпроти середнього бруса косяка. Інакше «шипове» з'єднання двері буде розхитано. Приклавши замок до обв'язки торцевої стороною, обведіть його олівцем, намітивши місце врізки. За допомогою шила відзначте місце свердловини для ключа. Потім перенесіть розміщення замка на бічну сторону обв'язки і відзначте товщину замкової системи.
4
За нанесеному олівцем контуру з торця двері просвердлите отвори. Їх глибина повинна дорівнювати довжині замка. Стамескою по контуру виконайте виїмку. Приміряйте замок , обведіть контур його торця і виконайте поглиблення урівень з рамою дверей.
5
Для розмітки місця установки планки на дверній коробці натріть крейдою засув, закрийте двері і обережно поверніть ключ. Слід, залишений крейдою, є місцем для «гнізда». Можна нанести на дверну раму навпроти ригеля шар пластиліну і за допомогою ключа висунути засув. Відбиток послужить розміткою отвори для запірної планки. В потрібному місці виконайте виїмку і закріпіть планку.