Як виконати стяжку.

Бетонні підстави в наших квартирах не відрізняються особливою рівністю. Плити перекриття можуть бути укладені з зазором і з перепадом один щодо одного по висоті. Для статевої дошки нерівність підстави не є критичним параметром, однак плитка, ламінат і паркет пред'являють щодо рівності та горизонтальності підстави більш високі вимоги. Забезпечити їх можна тільки за допомогою стяжки.
Вам знадобиться
  • - суха суміш («кнауф», «Ветоніт» і пр.) Або цемент з піском;
  • - інструмент для роботи з розчином (кельму, прави? Ло і пр.);
  • - гідроуровень;
  • - напрямні рейки (маячки);
  • - електродриль;
  • - змішувальна насадка;
  • - рулетка;
  • - ємності для приготування розчину.
Інструкція
1
Виберіть тип стяжки і матеріал для неї. Можна виконати «плаваючу» або монолітну стяжку . Плаваючі стяжки влаштовуються в тому випадку, якщо на підставу укладається гідроізоляція - в якості захисту від вологи, що проникає знизу. Якщо основа сухе, краще укласти стяжку , монолітно з'єднану з основою.
2
Що стосується матеріалу стяжки, то її можна виконати із звичайного піщано-цементного розчину або зі спеціальної суміші. У першому випадку стяжка вийде недорогий, але її якість може виявитися невисоким. Для досягнення гарантовано хорошої якості в неї необхідно укладати арматурну сітку. Потрібен також укладання демпферної стрічки по периметру кімнати. Додатково до всього піщано-цементна стяжка довго застигає - близько одного місяця. Стяжки з сухих сумішей не утворюють тріщин, не вимагають укладання демпферної стрічки і швидко застигають.
3
Очистіть підставу від усього стороннього - пилу, сміття, відшарувалися частин. Якщо ви вирішили влаштувати монолітну стяжку , прогрунтуйте поверхню однієї з грунтовок для бетонних підстав. Вона уплотнит поверхневий шар, посилить зчеплення стяжки з основою і перешкодить вбирання вологи з розчину. Якщо основа має щілини, зашпаклюйте їх.
4
Позначте на стінах рівень поверхні стяжки. Для цього визначте одну точку рівня чистового статі - по його рівню в інших кімнатах або по нижній кромці міжкімнатних дверей. За допомогою гидроуровня знайдіть відповідні точки в чотирьох кутках кімнати і з'єднайте їх між собою прямими лініями за допомогою шнура. Отримана лінія характеризує собою рівень поверхні чистового статі. Відміряйте від цієї лінії вниз відстань, рівну товщині підлогового покриття, з'єднайте отримані точки прямими лініями. В результаті на всіх стінах буде позначена лінія поверхні стяжки.
5
Встановіть напрямні маркери, що представляють собою металеві профілі, за допомогою яких забезпечується рівна горизонтальна поверхня стяжки. Їх необхідно виставити в декілька паралельних рядів таким чином, щоб їх верхня (робоча) кромка знаходилася в одній площині з лініями на стінах. Переміщуючи надалі за цими кромкам прави? Ло, можна буде отримати рівну горизонтальну поверхню стяжки. Відстань між рядами маячків повинно бути не більше довжини прави? Ла (1-1,5 м), видалення від стінок - близько 200 мм.
6
Найзручніше маркери встановлювати на купках розчину, придавлюючи їх, або підсипаючи для корегування положення маячків по висоті. Після того, як всі напрямні будуть виставлені в одній площині, потрібно дати час розчину схопитися. Встановлюючи маркери, слід мати на увазі, що товщина стяжки не повинна бути менше 30 мм. У тому випадку, якщо її товщина виходить більше 50 мм, бажано укладати армуючої сітки. Якщо в сухої суміші мається фиброволокно, сітку можна не вкладається.
7
Висипте суху суміш в ємність, додайте необхідну інструкцією кількість води і добре перемішайте дрилем зі змішувальної насадкою. Якщо в інструкції потрібно розмішувати суміш з перервою, виконайте цю вимогу.
8
Висипте приготовану суміш між напрямними, розрівняйте її кельмою або лопатою і утрамбуйте, щоб суміш заповнила всі затишні місця під маячками, і всередині неї не залишилося повітряних порожнин. Остаточне вирівнювання поверхні слід здійснювати прави? Лом, пересуватися по верхніх крайках напрямних маячків. Уклавши один ряд між маячками, переходите до наступного - до тих пір, поки стягування не буде покладена на всій поверхні підлоги.