Як визначити розмір шрифту.

При оформленні тексту важливу роль відіграє шрифт. У багатьох редакторах передбачена можливість вибрати його розмір, колір і стиль. Існує кілька систем вимірювання шрифтів, але в електронних документах застосовується тільки одна (щоб користувач не заплутався). У редакторах Microsoft Office Word, Excel, Adobe Photoshop та інших програмах для роботи зі шрифтами існують свої інструменти.
Інструкція
1
Розмір шрифту визначається в пунктах, і в кожного розмір а є своя назва («Ціцеро», «Агат», «Терція»). Отримати більш повну інформацію і порівняти різні розмір и шрифтів можна за допомогою таблиці кеглів. У більш звичних користувачеві додатках використовується числове позначення розмір а шрифту.
2
Людина, яка часто набирає текст, може визначити розмір шрифту візуально. Якщо Ви не так часто працюєте з текстовими документами, дізнатися розмір шрифту того чи іншого слова (фрагмента тексту) можна за допомогою інструментів програми.
3
Встановіть курсор миші в будь-якій частині слова, розмір шрифту в якому хочете визначити, чи виділіть частину тексту. Якщо слово цілком (або весь текст) набраний шрифтом одного розмір а, на панелі інструментів ви побачите його значення в пунктах.
4
Якщо слово або фрагмент тексту були набрані із застосуванням різних розмір ов шрифтів, поле на панелі інструментів буде порожнім. В даному випадку послідовно ставте курсор в ті частини тексту, які візуально відрізняються один від одного, і також дивіться їх розмір на панелі інструментів.
5
В редакторах Microsoft Office Word і Excel панель для роботи зі шрифтами знаходиться на вкладці «Головна» в розділі «Шрифт», розширені налаштування розмір а і стилю шрифтів можна викликати не тільки з цієї вкладки. Клацніть правою кнопкою миші по виділеному фрагменту тексту і виберіть у контекстному меню пункт «Шрифт». Також, якщо ви виділите фрагмент тексту, відразу ж буде доступна міні-панель, яка спливе над виділеної частиною тексту.
6
У графічних редакторах контекстне меню для роботи зі шрифтами стає доступним при використанні інструменту «Текст». Даний інструмент традиційно позначається латинською буквою «Т». Принцип визначення шрифту в графічних додатках аналогічний описаному вище.
Зверніть увагу
Якщо текст перенесений на паперовий носій, вимірювати букви лінійкою і множити вийшла величину на значення пункту в міліметрах (або обчислювати за іншими формулами) було б не зовсім коректно, оскільки в різних стилях шрифту розміри букв різняться.