Як навчитися бісероплетіння.

Бісер - світ, в якому поєднуються різноманітні грані людського обдарування. Для бісероплетіння, як і будь-якого іншого рукоділля, потрібні певні знання, практичні навички та вміння. Оволодівши основами бісероплетіння, можна створювати унікальні речі та прикраси.

Вам знадобиться

- бісер, стеклярус, рис, намистини; - синтетичні нитки (капрон, нейлон); - бавовняна серветка; - волосінь діаметром 0,15 мм; - голки для бісероплетіння; - шпильки з круглим закінченням; - маленькі ножиці; - пінцети; - бджолиний віск або свічки; - замочки і швензи (дужки з замочками для сережок); - обмотувальний дріт.

Інструкція
1
Обладнайте робоче місце. Найкраще для бісероплетіння підійде стіл. Встановіть з лівого боку лампу. Добре, щоб у кімнаті ще було неяскраве освітлення. При виготовленні складних виробів використовуйте дошку, обтягнуту товстим шаром м'якої тканини. Вона необхідна, щоб закріплювати вироби шпильками.
2
Насипте бісер (невеликими порціями) на бавовняну серветку. Слідкуйте, щоб вона не звисала зі столу, а рука і одяг не стикалися з бісером.
3
Протріть бджолиним воском нитка для роботи. Для цього всуньте нитку в голку, зробіть один кінець на 20 см довший іншого, візьміть шматочок воску і, злегка здавлюючи від голки, починайте протягувати нитку через віск. Виконайте це кілька разів.
4
На вощений нитку нанизайте одну бісеринку і закріпіть, пропустивши двічі через неї нитку. Потім наберіть ще шість-вісім бісеринок для петельки або п'ять-шість для "зубчики", пропустіть голку з ниткою в останню бісеринку основного ряду. При цьому вийде "пупиришек" або "зубчик". Повторюйте набір бісеринок до кінця плетіння. При збільшенні числа бісеринок виходять петельки більшого розміру. Цим способом можна низати нескладні намиста, оформляючи петельки підвісками з крапель.
5
Щоб сплести ланцюжок в "хрестик" в одну нитку, наберіть на нитку парна кількість бісеринок. Пропустіть голку з ниткою зверху вниз через 4-ю бісеринку, простягніть нитку, розгорніть ланцюжок так, щоб нитка знову була направлена зліва направо. Потім наберіть одну бісеринку і протягніть голку через 6-ю бисерину. Знову розгорніть ланцюжки, нанизайте одну бісеринку і продовжуйте плести в цій послідовності до кінця ряду.
6
Ланцюжок в "колечко" або "човник" відрізняється від "хрестика" великою кількістю бісеринок між двома сусідніми зв'язками. В якості зв'язки можна використовувати намистини або дві бісеріни, тобто простягайте голку з ниткою не через одну, а через два бісеріни. Оволодівши цими простими прийомами бісероплетіння, можна на їх основі створювати цікаві прикраси та вироби.
Зверніть увагу

Якщо нитку і волосінь насилу простягаються через вушко голки, обріжте їх гострими ножицями навскоси.

Корисні поради

Замочки на намистах можна замінити гачками, пришитими на шматочок тасьми, до яких з іншого боку пришиваються кінці бісерних плетінь.