Як рекламувати банк.

В умовах жорсткої конкуренції успішне просування своїх послуг стає для банків пріоритетним завданням. Кожне рекламне послання, створене в рамках чіткої маркетингової та клієнтської стратегії фінансової установи, може вплинути на вибір споживачів, а значить принести прибуток.
Інструкція
1
Цілі рекламної політики будь-якого банку визначаються виходячи з його короткострокових і довгострокових завдань, їх масштабу. В одному випадку це буде, наприклад, підтримання вже напрацьованого «репутаційного капіталу», в іншому - впровадження в свідомість споживача імені та візуального образу нового бренду. Для тих і інших однаково актуальною залишиться реалізація банків ських продуктів на відповідних сегментах ринку.
2
Як організувати потрібну банку рекламну кампанію? Перш за все - через створення інформаційного приводу для такої акції. В основу такого приводу може бути покладена інформація, що представляє інтерес для постійних і потенційних клієнтів - фізичних та юридичних осіб. Наприклад: - нові види послуг; - відкриття чергової кредитної лінії; - пільги в обслуговуванні великих клієнтів і партнерів; - реалізація перспективного інвестиційного проекту; - участь в спонсорської програмі і т. Д.
3
При організації рекламної акції важливо пам'ятати, що практично для будь-якої цільової аудиторії банку (з певною поправкою на категорію клієнтів) будуть важливі: зручність в отриманні фінансових послуг, якість обслуговування та можливі пільги. Хоча запити споживачів можуть бути різними: для підприємців актуальні довгострокові кредити на розвиток бізнесу, для населення - автокредити, іпотека, Інтернет-послуги.
4
Знання цільової аудиторії допоможе правильно вибрати канал реклами. Якщо банк, наприклад, рекламує нові види пенсійних вкладів, навряд чи ефективним виявиться розміщення цієї інформації в діловій пресі для топ-менеджерів. А ось листівки біля інформаційних стендів Пенсійного фонду напевно привернуть увагу потенційних клієнтів.
5
Актуальним для будь-якого банку буде рекламування свого фірмового стилю роботи. Досягають успіху в формуванні позитивного іміджу банки, які вміють показати в рекламі свої досягнення в освоєнні новітніх інформаційних технологій, високий рівень організації бізнес-процесів і всіх сервісних процедур.
6
Важливо в рекламних матеріалах підкреслити ідею відкритості діяльності банку для ділових партнерів, органів державної та муніципальної влади, акціонерів, клієнтів, співробітників.
7
Важливий акцент в рекламі банків ських послуг - інформація про безпеку угод, про заходи, спрямовані на запобігання будь-яких можливих протиправних дій в банків ської сфері.
8
Що може вигідно виділити рекламу вашого банку в ряду аналогічних реклам конкурентів? Вміла агітація за пакетні пропозиції, обіцянку реальних бонусів і привабливих подарунків. Не забудьте дати вказівку на додаткову якісну інформаційну підтримку клієнтів, у тому числі - через Інтернет. Подумайте про креативно-емоційної складової ваших рекламних послань.
Зверніть увагу
Питання про співвідношення обсягу рекламних оголошень і частотою їх виходу вирішується залежно від цілей реклами, бюджету, технічних і творчих можливостей. Іноді раціональніше обійтися короткими, але частими роликами і радіо-спотами, ніж рідкісними і довгими рекламними статтями. Вдалий слоган - невід'ємна частина реклами банку: «Сильний банк для сильної країни», «Репутація вимірюється чесністю», «Ми зберігаємо цінності», «Ми створюємо стану».
Корисна порада
В цілому рекламна політика банку будується як частина маркетингової комунікаційної політики з традиційним поділом на засоби комунікації ATL (above-the-line) і BTL (below-the-line) .ATL - це рекламні заходи на телебаченні, радіо, в пресі, в мережі інтернет; зовнішня реклама; реклама на транспорті, в кінотеатрах і т. д .. BTL - це заходи щодо просування: РR-акції (public relation), direct marketing, виставки, благодійні програми та ін.