Як відкрити аптечний бізнес.

У міру того як посилюються вимоги до аптечних підприємствам з боку держави, новим гравцям стає все важче потрапити на ринок роздрібної торгівлі фармацевтичними препаратами. Тому для починаючого підприємця вхід в ринок вже зараз буде практично замовлений, і пробитися вдасться, швидше за все, лише тому, хто має в своєму розпорядженні досить значним стартовим капіталом.
Вам знадобиться
  • - приміщення площею від 75 квадратних метрів;
  • - проект приміщення, в якому розташується аптека;
  • - комплект торгівельного обладнання;
  • - сейфи для зберігання сильнодіючих речовин і система сигналізації;
  • - договір з охоронним підприємством на надання послуги пультової охорони;
  • - провізор, кілька фармацевтів і санітарок в штаті;
  • - ліцензія на право здійснювати роздрібну торгівлю лікарськими препаратами і паспорт аптеки.
Інструкція
1
Задумайтеся про те, в яку суму вам буде щомісяця обходитися оренда приміщення площею близько 75 квадратних метрів. Саме така мінімальна площа зараз визнається допустимою для стаціонарного аптечного підприємства, якщо підсумувати площі всіх виробничих і технічних приміщень аптеки. При цьому аптека повинна розташовуватися в місці з досить високою прохідністю, де орендні ставки особливо високі. Якщо подолати такий бар'єр ви в змозі (і зможете потім оплачувати оренду щомісяця), то і решта витрати на старті аптечного бізнесу не повинні стати справжньою перешкодою на вашому шляху.
2
Складіть проект аптечної організації і узгодьте з дозвільними інстанціями - для початку з пожежною інспекцією, а потім, перед отриманням паспорта аптеки та ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими препаратами, - з відповідним підрозділом Міністерства охорони здоров'я. Якщо підібране вами приміщення не підключено до інженерних комунікацій (електрика, вода, каналізація), то доведеться провести відповідні роботи. Також в приміщенні аптеки в обов'язковому порядку доведеться монтувати систему припливно-витяжної вентиляції.
3
Замовте комплект торгівельного обладнання - для аптеки необхідні прозорі вітрини та стелажі з прозорими дверцятами, а також сейфи для зберігання наркотичних і сильних отруйних речовин. Вимоги до зберігання сильнодіючих препаратів досить суворі - необхідно встановити систему сигналізації та укласти договір з охоронним підприємством, яке буде тримати аптеку під цілодобовим відеоспостереженням. Всі поверхні в аптеці повинні бути стійкі до застосування дезінфекційних засобів і частого вологого прибирання.
4
Знайдіть досвідченого провізора, який буде виконувати функції завідувача аптечним підприємством і, можливо, допоможе вам з підбором решти персоналу для аптеки. Провізор повинен мати не тільки профільну освіту, а й сертифікат, що підтверджує його кваліфікацію, - без наявності цих документів у провізора ліцензію вашому підприємству не видадуть. Фармацевтам, яких у вас має працювати кілька (від двох до шести по змінах), достатньо мати профільну освіту, крім них в аптеці задіяні санітарки без будь-якої спеціальної підготовки.
5
Подайте в контрольно-дозвільний відділ місцевого управління МОЗ пакет документів, на підставі яких вам повинні будуть видати ліцензію, що дає право займатися роздрібною торгівлею лікарськими препаратами, а також паспорт аптеки. Ви повинні будете представити установчі документи, документи, що містять відомості про приміщенні аптечного підприємства та підтверджують ваше право користування ним, а також документи, що підтверджують кваліфікацію персоналу в штаті вашої аптеки. Тільки отримавши ліцензію, можна приступати до роботи і відкривати аптеку для перших покупців.