Як в'язати шапку з помпонами. Як зв'язати шапку з помпоном спицями.

В'язану шапку з помпонами можна пов'язати і для дитини і для дорослої людини, тим більше що це актуальний тренд сезону. Вони забавні, милі і грайливі. Таким головним убором можна доповнити наряд як у спортивному, так і в романтичному стилі.
Вам знадобиться
  • - 200 г пряжі;
  • - прямі спиці № 3;
  • - картон;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Для в'язання шапки з помпонами вам буде потрібно кручена пряжа середньої товщини. Це може бути чистошерстяная або сумішеві нитка з додаванням акрилу. Причому пряжа з акрилом міцніше і не закочується.
2
Попередньо зв'яжіть зразок для розрахунку щільності в'язання. Порахуйте необхідне для виконання головного убору кількість петель, знявши мірку по колу голови. Загальна кількість петель має ділитися на 8, до цієї кількості додайте 2 крайові.
3
Наберіть на спиці 82 петлі і в'яжіть 10 сантиметрів панчішної в'язкою (в особових рядах всі петлі в'яжіть лицьовими, а в виворітних - виворітними). Далі по лицьовій стороні перейдіть на основну в'язку.
4
В'яжіть її наступним чином: 1 крайова, * 3 лицьові петлі, 2 виворітні, 1 петлю зніміть (нитка за петлею), 2 виворітні * 1 крайова, в'яжіть від * до * до кінця ряду. У наступному ряду в'яжіть 1 крайову, * 5 лицьових петель, 3 виворітні *, 1 крайову. Від * до * в'яжіть по всьому ряду.
5
Пров'язавши 12-15 сантиметрів, починайте робити убавленія. Перше робіть наступним чином. У кожному раппорте (групі петель, що утворюють малюнок полотна) в особовому ряду в'яжіть 3 лицьові, 2 петлі разом виворітної петлею, 1 петлю зніміть і 2 петлі пров'яжіть разом виворітного.
6
Далі в'яжіть по малюнку 2 сантиметри без убавок. Зробіть другу убавку, провязав в кожному раппорте в виворітного ряду 3 лицьові петлі разом виворітної.
7
Пров'яжіть ще 2 см по малюнку без убавок і зробіть третій зменшення. Для цього в'яжіть 2 лицьові, 3-ю разом з виворітного однієї лицьової за задні стінки.
8
Потім у всіх особових рядах всі петлі пров'яжіть по 2 петлі разом, а виворітні ряди в'яжіть по малюнку.
9
Як тільки на спицях залишиться 8-10 петельок, простягніть останню петлю лицьового ряду через всі петлі, нитку обірвіть і зробіть закріпку. Шапочку зшийте, край, провязав панчішної в'язкою, скрутіть руликом або відверніть.
10
Тепер приступайте до виготовлення помпонів. Шапку можна прикрасити як одним великим або маленьким помпоном, так і декількома.
11
З щільного картону зробіть 2 гуртка з отвором посередині. Щільно намотайте нитку по колу, поки отвір посередині НЕ закриєте повністю. Чим більше ниток ви намотаєте, тим пишніше вийде помпон.
12
Нитки розріжте по краю шаблону. Обережно розсуньте картонні деталі і туго перев'яжіть нитки. Шаблон можна повністю прибрати. Розпушити помпон і підрівняйте стирчать кінці пряжі. Пришийте його на верхівку шапочки.